collapse

Reklama

* Informacje

Witaj na naszej stronie poświęconej grze Wurm Online i Wurm Unlimited!

Zapraszamy na polski serwer Wurm Unlimited - KLIK!
Sierpień 17, 2018, 12:49:04 pm wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 9 | Komentarze: 0


Calico nocą - Pristine - Joelle

Cóż, aktualizacja uprzedziła news, więc przyjrzymy się temu, co wyszło (to miałem w planach!) no i rzucimy okiem na projekty, które wyjdą w przyszłości.

Ale najpierw...
Lista zmian

http://www.wurmonline.pl/forum/index.php/topic,845.0.html
 
Aktualizacja zbrój
Dzisiejszej nocy wyszła aktualizacja zmieniająca to, w jaki sposób działają zbroje - zbalansowaliśmy redukcję obrażeń dla różnych rodzai obrażeń. To zwiększyło efektywność zbrój studded leather i chain, przy okazji plate też dostało lekkiego buffa, zmniejszyliśmy karę do prędkości ruchu. Nie zapominajcie, że wartości wymienione w liście zmian są tylko dla części z żelaza, co oznacza, że plate i chain mogą zyskać dodatkową redukcję obrażeń z innych rodzai metali, a studded już nie.

Dzięki tym zmianom zwiększyliśmy przeżywalność dla wszystkich rodzai zbrój, daliśmy wam większy wybór, więcej pracy i więcej zabawy.

Sindusk podzielił się obrazkiem ze swojego kalkulatora zbrój, który zrobił dla swojego serwera na WU, miejcie na uwadze, że podane wartości są dla części z 100 jakości, rzeczywiste wartości mogą się różnić!

https://i.imgur.com/2jVvxkI.png

WU beta
Z tą aktualizacją wyszło trochę poprawek, dzięki którym będziemy mogli wypuścić betę WU, możemy teraz zacząć pracę nad nową betą z wszystkimi nowościami z poprzednich kilku aktualizacji! Dorzucimy również kilka opcji wyłącznie dla WU, żeby zarządzanie serwerem było nieco łatwiejsze, bądźcie czujni!

Coś dla kapłanów
Spędziłem dziś sporo czasu z Buddą, obrywając mocno podczas testów wewnętrznych systemu kapłanów i czarów. Poświęcono mu ogromną ilość czasu, a zespół developerów ciężko pracował nad jego wprowadzeniem, poprawkami i usuwaniem błędów, a balansowanie ma jeszcze potrwać do końca tego tygodnia.
 
Po testach wewnętrznych, podzielimy się informacjami o tym co się zmieniło i czego oczekiwać, damy wam możliwość wzięcia udziału na serwerze testowym, by wszystko wypróbować, znaleźć błędy i dowiedzieć się jak fajnie wszystko działa.

A co to za radocha jeśli nie mam się czym podzielić? Wykradłem kilka tajnych informacji z ich notatek i będę mógł się nimi podzielić przed wypuszczeniem nowego systemu!

Przeróbka Demise
Istnieją dwa rodaje demise: demise bez bóstw, i demise bóstw i protekcji.
Animal’s Demise, Dragon’s Demise, Human’s Demise, i Selfhealer’s Demise pozostają zaklęciami na broniach. Nie będą dawać zwiększonej celności i szans na obrażenia krytyczne. Zamiast tego będą oferować niewielki bonus do obrażeń. Dragon’s Demise będzie miał zmianę nazwy na Legendary Demise i będzie działać na wszystkie legendarne (unique) stworzenia. Selfhealer’s Demise zostanie zmieniony na Monster’s Demise i będzie działać na wszystkie potwory.

Te zmiany powinny otworzyć nowe możliwości. Do tej pory efekty Dragon’s Demise i Selfhealer’s Demise pokrywały się częściowo i dzięki tym zmianom nie będzie dochodzić już do konfliktów. Zmiana z szans na krytyczne obrażenia na zwiększone obrażenia została wprowadzona, by efekt był bardziej widoczny. Do tej pory wyjątkowo trudno było oszacować o ile Demise zwiększało twoje szanse na uderzenie, nowa wersja daje wam dokładną ilość siły, którą łatwo jest porównać z innymi opcjami.

Protekcje
Demise bóstw i protekcje, jak Fo's Demise i Libila's Shielding, zostały zmienione na zaklęcia do biżuterii. Zwiększają i zmniejszają obrażenia od konkretnych rodzajów obrażeń. Każde bóstwo daje jeden ofensywny i jeden defensywny bonus z nowych zaklęć. Od teraz macie wyraźną konkurencję między bóstwami Fo vs Libila i Magranon vs Vynora

Fo: zwiększa zatrucie, zmniejsza kwas
Libila: zwiększa kwas, zmniejsza zatrucie
Magranon: zwiększa ogień, zmniejsza lód
Vynora: zwiększa lód, zmniejsza ogień

Nowe zaklęcia dla biżuterii rywalizują ze sobą nawzajem. Gracze na PvE mogą dzięki nim zdobyć przydatne bonusy do konkretnych sytuacji, a gracze PvP muszą dokonać wyboru między zwiększoną skutecznością broni, a osłabieniem w obronie.

Zmiany do zaklęć biżuterii zostały wprowadzone, bo poprzednie wydawały się słabe i archaiczne. Stary system nie pasował dobrze do gry i poczuliśmy, że to będzie świetna okazja by, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Jesteśmy ciekawi, jakich kombinacji zaczną używać gracze, by zwiększyć swoje szanse w walce.

Zagadkowy labirynt!
Bracia z Factional Fight powracają ze swoim ukończonym labiryntem!
Wpadłem do nich zwiedzić ten labirynt i podjąłem się próby przejścia go. To zagmatwana łamigłówka, która pokazuje jakich niezwykłych rzeczy można dokonać w naszej grze, mam nadzieję, że bracia są dumni ze swojego dzieła! By uczcić jego zakończenie oferujemy wyjątkową nagrodę za przejście go! Poprosiłem ich, by napisali o nim co nieco, dorzucę odnośnik do tematu, gdy tylko się pojawi! Mam nadzieję, że wkrótce się tam zobaczymy!

https://forum.wurmonline.com/index.php?/topic/164836-you-are-invited-to-a-puzzle-labyrinth-adventure/

Przeróbka Newspring
Czas najwyższy wziąć się za kolejną przeróbkę deed'a, tym razem to Newspring! To kamienista wyspa znajdująca się na Xanadu, jest domem fok, fok i jeszcze raz fok!

Szukamy projektu na deed startowy na Newspring, dajemy wam okazję zaprojektowania własnego deed'a startowego, o którym marzyliście! Jak zwykle zajmiemy się materiałami, wy zbieracie drużynę, plan budowy i zostawiacie trwały ślad po sobie w grze!

Poniżej znajduje się temat ze szczegółowymi informacjami i projektem do deedplanera:
https://forum.wurmonline.com/index.php?/topic/164817-newspring-more-like-a-better-view-spring-im-sorry/

To wszystko na ten tydzień, wkrótce będziemy siebie razić, zamrażać, palić i robić inne paskudne rzeczy nawzajem. Muszę się odegrać na Buddzie i odzyskać swój tytuł mistrza, spodziewajcie się wielu krzyków agonii(mam nadzieję).

A póki co, wurmujcie dalej!
Retrograde i zespół Wurm'a.
Translated by Marcu, all rights reserved.
Sierpień 17, 2018, 11:32:41 am wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 4 | Komentarze: 0

Aktualizacja klienta 11/08/18
- Trawa powinna się teraz ładować z płynnym przejściem, zamiast zwyczajnie się pojawiać kratka po kratce, jak to było do tej pory.
- Mapowanie normalne zostało dodane do budynków i jaskiń.
- Poprawiono problem nowego renderera z kartami graficznymi Intela. Uwaga: żeby nowy renderer działał z dowolną kartą graficzną, w ustawieniach grafiki (zakładka compatibility) wszystko musi być ustawione na "core".
- Poprawiono błąd graficzny z czarem Oakshell rzuconym na graczach.
- Poprawiono ryby, które pojawiały się nad wodą.
- Poprawiono przerośnięty ogień w niektórych lampach wiszących.
- Poprawiono błędy związane z dużymi rozdzielczościami.

Lista zmian 14/08/18
- Nowość: umiejętności na poziomie lub wyżej są chronione przed utratą przy śmierci, pomijając skille walki i cechy postaci.
- Zmiana: ilość rasowych zwierząt w wiosce będzie widoczna w oknie informacji o wiosce.
- Zmiana: zamarzanie powierzchni przy użyciu Path of Power również zamarza tile w jaskini.
- Zmiana: przy identyfikacji krwi ze stworzeń legendarnych pojawi się informacja, z którego stworzenia ona pochodzi, tak samo przy przesyłaniu wiadomości z krwią informacja będzie widoczna po najechaniu na nią kursorem.
- Zmiana:  “Kingdom of” kategoria uprawnień do pojazdów została dodana.
- Zmiana: Dodano opcję przytwierdzania kwiatów bezpośrednio na tile z trawą bez konieczności przygotowania podłoża.
- Zmiana: nowy system zbrój używany do tej pory na Epic funkcjonuje już na wszystkich serwerach. Zmiany do podstawowych redukcji obrażeń:
 • Leather od 45% do 60%
 • Studded od 50% do 62.5%
 • Chain od 55% do 62.5%
 • Cloth od 35% do 40%
 • Drake, Scale i Plate bez zmian (65%, 70%, 65%)
- Zmiana: modyfikatory ruchu dla noszonych zbrój:
 • W zbrojach płytowych powinno się teraz poruszać nieco szybciej
 • Zmniejszono redukcję ruchu z wszystkich hełmów.
 • Glimmersteel i Seryll posiadają dają teraz 10% bonusu do prędkości ruchu.
 • Zbroje z Adamantine mają teraz 5% bonusu do prędkości ruchu.
- Zmiana: redukcja różnych typów obrażeń dla zbrój (mniejszy % oznacza mniejszą efektywność zbroi przeciwko temu rodzajowi obrażeń, 100% to brak modyfikatora):
 • Leather: 90% vs gryzione, przebicie i kwas; 110% vs cięte i od ognia; 100% vs inne.
 • Studded: 90% vs cięte i kwas; 105% vs gryzione; 110% vs przebicie i zimno; 100% vs inne.
 • Chain: 92.5% vs przebicie i zimno; 107.5% vs gryzione, miażdżone i ognia; 100% vs inne
 • Plate: 95% vs miażdżone i ognia; 105% vs gryzione, cięte i kwas; 100% vs inne.
 • Cloth: 80% vs gryzione, cięte i ognia; 120% vs miażdżone i zimno; 100% vs inne.
 • Drake: 95% vs cięte i kwas; 105% vs miażdżone i zimno; 100% vs inne.
 • Scale: 95% vs miażdżone i zimna; 105% vs przebicie i ognień; 100% vs inne.
- Zmiana w PvP: akcje specjalne pojawiają się jako wielokolorowy tekst w zakładce z walką. Dodatkowo zostanie wyświetlona wiadomość na środku ekranu na obu klientach.
- Zmiana w PvP: okno z uprawnieniami dla zwierząt jest dostępne w menu body. Zawiera ono wszystkie uprawnienia na freedom, łącznie z uprawnieniami dla wrogich królestw (członkowie wrogich królestw mogą robić wszystko).
- Zmiana w PvP: poprawiono okno Królestwa:
 • Pokazuje % ziem do dwóch miejsc po przecinku.
 • Ma teraz znak %
 • Użyto dużych liter w nagłówkach każdej kolumny.
 • Pokazuje teraz szansę na powodzenie w procentach.
 • W przypadku resetu królestwa, posiadana ziemia królestwa stanie się jego bazową ilością ziemi.

Poprawki
- Poprawka PvP: zombie przyzwane przez czary religijne nie będą już atakować graczy z tego samego królestwa.
- Poprawka PvP: Wyjście z PMK poprzez opcję "Change Kingdom" nie będzie wymagać 14 dni odnowienia.
- Poprawka PvP: stworzenia Valrei bez królestwa mogą już być atakowane przez strażników z deed'ów.
- Poprawka PvP: Deed'y pod atakiem, które posiadają równo 10 strażników, powinny ich przyzywać prawidłowo w falach zamiast po 1 na raz.
- Poprawka PvP: Odliczanie czasu przy włamywaniu nie będzie resetowane przy zamykaniu/otwieraniu drzwi/bram przez broniących się.
- Można już impować metalowe drzwi do kopalni jeszcze przed umieszczeniem ich.
- Żeby bash'ować drzwi od kopalni, musisz znajdować się 1 tile od nich.
- Można teraz usuwać grupy/podgrupy z ekwipunku z przedmiotem aktywowanym lub bez.
- Poprawiono ustawienia wiadomości w profilu tak by były bardziej przejrzyste co do pokazywania/chowania powiadomień o śmierci.
- Wszystkie bronie dwuręczne powinny teraz wykorzystywać animację walki dwuręcznej.
- Zakładka śmierci PvE powinna teraz wyświetlać statusy stworzeń. Na przykład: stary wściekły Large rat, stary czempion Black wolf zamiast stary duży rat i stary Black wolf.
- Opcja Unequip ignoruje przedmioty założone w pojemnikach.
- Musisz znajdować się na tym samym poziomie, by móc naprawić ściany/płoty.
- Walka powinna teraz przerywać naprawy i czynności związane z budową.
- Summer hat powinny teraz mieć swoje stare wartości obronne jako zbroja.
- Zbroje skórzane posiadają bonus 30% do łucznictwa i rzucania czarów, tak jak powinno być.
- Prowadzenie stworzenia, które nie umie pływać do wody pozwala teraz na odprowadzenie go na ląd. Jeśli stworzenie utknie w wodzie, automatycznie przestanie podążać za tobą.
- Opcje otwierania i zamykania pojemników na ziemi, powinny teraz być dostępne jeśli masz te opcje do wyboru w menu po prawym przyciskiem myszy.
- Nie można już budować/kontynuować budowy płotu lub wejścia do kopalni z jej wnętrza.
- Biżuteria z riftów nie będzie pobierać ładunków z identycznych przedmiotów, które znajdują się w ekwipunku.
- Modlitwa nie zostaje zaliczona na poczet 5 dziennych prób jeśli nie zdobędziesz z niej faith, zdarza się tak jeśli jest się graczem bez premium.
- Poprawiono błąd tracenia kapłaństwa przy dokładnie 30 faith przy przechodzeniu na inny serwer.
- Poprawiono problem, który uniemożliwiał podnoszenie własnego ciała na deed'zie jeśli nosiłeś ciało stworzenia w momencie śmierci.
- Nie można poświęcać dowolnego stworzenia, dopóki nie ma na nie misji.
- Ciała będą zapamiętywać informacje o ostatnim właścicielu, by mogły być podniesione ponownie, jeśli zostaną wyrzucone.
Sierpień 02, 2018, 02:08:01 am wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 125 | Komentarze: 0


Witajcie wszyscy!
Wracamy z kolejnym Valrei International, pokażę wam co mamy w planach i co się dzieje, więc przejdźmy do konkretów!

Atak na błędy
Przez ostatnie kilka tygodni walczyliśmy z ogromną ilością błędów, ale też mamy inne sprawy, którymi również trzeba się zająć.

Sprawy związane z PvP
Wielu z was mogło zauważyć temat na forum o PvP i wiem, że trwa wiele dyskusji o tym, co może być zmienione lub co musi być. Spędziliśmy mnóstwo czasu na rozmowach wewnętrznych jak również na forum, uważnie czytaliśmy wszystko co pisaliście (i tak, widzimy też ukryte posty). Chcemy popracować nad kilkoma mechanikami do następnej aktualizacji, a wtedy zaczniemy prace nad poważniejszymi elementami. Będziemy liczyć na bliską współpracę z wami, bądźcie na to gotowi niebawem!

Prace nad rendererem
Samool był wyjątkowo zajęty poprawianiem i optymalizacją nowoczesnego renderera, który ma wyjść niebawem. Nie da się ukryć, jego cel jest prosty, drastycznie zwiększyć wydajność i wyeliminować potrzebę używania GLSL shader'ów dla zwiększonej ilości klatek! Udało mi się wyciągnąć kilka fotek od niego (są całkiem ładne).

https://i.imgur.com/wF8Wk5j.jpg
https://i.imgur.com/3co5OPP.jpg


Gdy błędy stają się częścią gry
Zawsze żartujemy sobie, że błędy w grze są jej elementem stałym, ale czasem, faktycznie dochodzi do zabawnych sytuacji. Od strony developerów widzimy wiele zapisów z serwerów, ci którzy byli GM'ami na serwerach WU będą wiedzieć o czym mowa, ale ostatnio napotkaliśmy na następujący błąd...

[10:26:28] <Archaed> zmarł z powodu otrzymanych obrażeń. Atakujących=8 Nieznane. Nieznane. Nieznane. Nieznane. Nieznane. Nieznane. Nieznane. Nieznane.

Z tego powodu zaczęła się dyskusja na wiele tematów, ostatecznie dzięki temu błędowi zawdzięczać będziemy nową opcję w grze, zakładke śmierci PvE!

Bądźcie spokojni, ci którzy wstydzą się umierać przez lwa górskiego albo spaść z góry idąc na automacie, będziecie mieli opcję w swoim profilu by tego nie widzieć, gracze o niskich umiejętnościach nie będą się pojawiać w tej zakładce by uniknąć spamu. Zakładkę również można zamknąć w opcjach profilu, ale spodziewam się, że będę celem do żartów przy najbliższej okazji, gdy umrę!

Wyjątkowa krew
W następnej aktualizacji dojdzie do zmian dla krwi, nie będę wchodzić w szczegóły, ale chciałem was uprzedzić, pewnie niektórzy z was mają spore jej zapasy. Mieszanie krwi po aktualizacji będzie skutkować w otrzymaniu innego rodzaju mikstury. (Mam nadzieję, że to wszyscy zrozumieli.) Więc jeśli chcecie mieć więcej obecnych mikstur, to jest teraz najlepszy czas by ich naprodukować!

Przy okazji chciałem was poinformować, że nie będziemy usuwać żadnych rodzai, zwyczajnie zmienimy te, które się powtarzają.

Wystrój wnętrz w Wurmie
Zajęło to trochę dłużej niż się spodziewaliśmy, ale to z powodu wprowadzenia drugiego etapu umieszczania itemów na przedmiotach. Całą winę zrzucam na to.
 
Zostaliśmy oszołomieni tym, jak ludzie wykorzystali nowe możliwości umieszczania przedmiotów. Czuć tą różnicę w tworzeniu domu o jakim marzysz. Mamy pięciu zwycięzców do ogłoszenia, wybór nie był łatwy, każdy z developerów miał swojego ulubieńca. Z przyjemnością ogłaszam ich:

1 miesjce: Seriphina oprowadza nas po Lorewood Gardens i swojej pięknej bibliotece!
https://i.imgur.com/YQvLRqQ.jpg

2 miejsce: Rhea ze swoim nakrytym stołem, świetne wykorzystanie elementów w grze, by napisać zagadkę! Spodziewałem się opowieści o trzech niedźwiadkach, na szczęście to nie było to.
http://i67.tinypic.com/10h3lnr.jpg

3 miejsce: Aniceset oprowadza nas po Amish Paradise, ten bar jest niezwykły.
https://i.imgur.com/bXLTqYL.jpg

4 miejsce: Kasumi ze swoją zupą z trolla. (Tak, sprawdzałem zawartość).
http://i.imgur.com/I20UQe9.jpg?1

5 miejsce: Jakerivers za swój stół, nadal wygląda schludniej od mojego w pracy!
https://i.imgur.com/Fwjx3MR.jpg

No i (nie)honorowe miejsce należy do cenotaph za swój nowy luksusowy hotel dla graczy, znaczy się, za klatkę na niewolnika.
https://i.gyazo.com/29c48a35dc82a9d2eb37548a7ac61385.jpg


Skontaktujemy się w sprawie nagród w ciągu tego weekendu!

Friendalong!
Zapraszamy do siebie przyjaznych graczy do impowania, wydarzeń, walki z GM'ami (co będzie zabawniejsze z zakładką śmierci) i rozmowami z wszystkimi. Znalazłem chwilę w ciągu dnia i wpadłem do VirusMD i pomarudziłem mu:

<Retrograde> Opowiedz mi trochę o sobie i lokacji, nieco historii z tym związanej
<Virusmd> Gram jakoś od 2013 roku, do gry wróciłem na dobre dwa lata temu. Zawsze chciałem mieć deed w stylu targu, ale nigdy nie posiadałem umiejętności itd.
<Virusmd> Wraz z kolegą chcieliśmy lokację, która wymagała ogromnej pracy z terraformowaniem, która z czasem stała by się idealna
<Virusmd> więc wybraliśmy klif i ocean wypełniony gliną
<Retrograde> i to jest południowa część pristine, zgadza się?
<Virusmd> z czasem rejon rozrósł się wokół, ożył
<Virusmd> ta
(Prywatne spostrzeżenie: W tym momencie zauważyłem 200k czosnku)
<Retrograde> to... sporo czosnku...
<Virusmd> połączyliśmy ze sobą wyspę, drogi, znudziliśmy się tym i zaczęliśmy rozmawiać o letnim impalongu w listopadzie czy jakoś tak
<Virusmd> pomyślałem, że łatwo da się to zorganizować, dzięki działającemu targowi, który otworzyłem kilka miesięcy później
<Virusmd> nasz sojusz wykonuje wiele projektów społecznościowych tutaj
<Retrograde> Myślę, że takie projekty są najlepszym elementem wurma
<Virusmd> Wybrałem te miejsce, bo było blisko mojej miejscówki no i łatwo dostępne dla innych
<Retrograde> to znaczy, że ten deed został stworzony specjalnie pod ten event?
<Virusmd> tak
<Virusmd> nie chciałem go mieć na terenie deeda w trakcie budowy
<Retrograde> Zrozumiałe
<Retrograde> W takim razie skąd taki wybór nazwy?
<Virusmd> Dokładnie sam nie pamiętam, zaczęliśmy wymyślać nazwy na czacie i na tym stanęło
<Virusmd> no i wtedy serraphine zaczęła to nazywać friend-a-longiem i tak już zostało
<Retrograde> Dobra nazwa, masz moje poparcie w tym
<Virusmd> świetnie
<Virusmd> W tym roku zaczniemy skromnie, ale mamy zamiar to powtórzyć za rok
<Virusmd> może to będzie kolejna tradycja w wurmie, kto wie
<Retrograde> oooo, nie mogę się tego doczekać!
<Retrograde> A więc czego mogą się spodziewać goście, oprócz impowania?
<Virusmd> Tego co zwykle, mnóstwo materiałów, by wykorzystać nowe zastosowania metali. Może stację na barwniki? Mieszanie krwi, turniej pvp, wyścigi koni i może coś jeszcze
<Virusmd> narazie niewiele tego
<Virusmd> górne piętro karczmy jest wypełnione setkami beczek z alkoholem, kilka z nich jest wypełnione rzadkościami i innymi rzeczami do rozdania
<Virusmd> z czarami jest teraz łatwiej zarządzać niż w poprzednich eventach, mamy większy dostęp do ołtarzy i posortowałem sobie kapłanów/czary w grupy pod konkretne wydarzenia
<Virusmd> miejsca^
<Virusmd> to powinno pomóc nieco, z tym zawsze miałem problem przy organizowaniu poprzednich eventów
<Virusmd> potykając się o innych graczy przy ołtarzach
<Retrograde> Pamiętam, że nawet ktoś spisał to w formie opowiadania
<Virusmd> sprawdź górne piętro tego budynku przeznaczonego do robienia ceramiki
<Retrograde> Zadbamy o wlekące się hordy zombie i krwiożercze nogumpy
<Virusmd> och, no tak
<Virusmd> zawsze powtarzam "jeśli GM nie chciał ciebie zabić, to znaczy, że coś robisz nie tak"
<Retrograde> Dokładnie, ograniczyliśmy się do mordu na graczach jedynie w dni eventowe, tak się szczęśliwie składa, że warunek będzie spełniony
<Virusmd> lol
<Retrograde> Jest coś, czego nie możesz się doczekać?
<Virusmd> hmmm, muszę przestać ścinać drewno, żeby móc pomyśleć o tym co myślę
<Virusmd> myślę, że to cel socjalny, pomaganie nowym graczom przede wszystkim, tak uważam
<Virusmd> chciałbym mieć dość czasu żeby nazbierać mnóstwo electrum, ale nie ma szans
<Retrograde> masz mnóstwo czasu!
<Virusmd> pewnie, jakbym wcale nie spał
<Retrograde> Hahaha
<Retrograde> Jeszcze jedna rzecz, chciałbyś coś napisać do ludzi, którzy będą czytać newsa?
<Virusmd> Bierzcie wszystko ze sobą!
<Retrograde> Hahaha
<Retrograde> Jest coś szczególnego, co by ci się przydało?
<Virusmd> głównie pocięte warzywa, dotacje na nagrody zawsze mile widziane no i mamy za mało kapłanów na całą imprezę, z pewnością przydałoby się ich więcej
<Virusmd>  szkoda by było nie wykorzystać tych ponad 200tys warzyw
<Retrograde> Haha
<Retrograde> Cóż, postaram się przekazać to wszystko!


Wydarzenie odbędzie się w weekend 27-30 lipca, bądźcie albo skończycie bez przyjaciół!
* No dobra, nadal będziecie mieć przyjaciół, nawet jeśli nie przyjdziecie, tylko będzie im smutno.

To wszystko co przygotowaliśmy dla was na ten tydzień, będziemy dopracowywać nasze aktualizacje. Powinna ona być w następnym tygodniu. A póki co, wurmujcie dalej!

Retrograde i zespół Wurm'a.
Translated by Marcu, all rights reserved.
Sierpień 01, 2018, 23:26:00 pm wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 120 | Komentarze: 0


<Fabricant> Keenan tworzy swoje deed'y jak aktualizacje. Będzie potrzebować trzech prób.


Witajcie!
Niezwykły weekend za nami dzięki friendalong na Pristine, mam nadzieję, ze wszyscy wzięli w nim udział i dobrze się bawili! GM'owie i ja zaliczyliśmy sporo zabójstw i czerpaliśmy przyjemność terroryzując was.

Przez ostatnie dwa tygodnie nie pojawiło się zbyt wiele rzeczy, które można by omówić, więc omówimy to co już mamy.

Ale najpierw...
Lista zmian:

http://www.wurmonline.pl/forum/index.php/topic,842.0.html

Tytuły i więcej
Wraz z ostatnią aktualizacją doszły nowe, podwójne tytuły i widoczne role z wioski! Mamy nadzieję, że wielu z was ucieszyło się na wieść o tym. Chętnie patrzyłem na was, jak próbujecie wyczaić jakie tytuły podchodzą pod jakie umiejętności, jak również pokazywanie swoich najlepszych kombinacji (jestem fanem Tima, narzędziowego krawca). Zawsze lubię obserwować ludzi, gdy pracują wspólnie nad czymś (dopóki niewiedza nie przysparza kłopotów). Nadal pracuję nad tytułem Wytrwały lekki bastion!

Friendalong
https://i.imgur.com/wWeSn4G.jpg
Vynora sprawuje pieczę nad źrebakiem białym niczym mleko.

Przyjazne przyjęcie w zatoce, inaczej friendalong odbył się w zeszły weekend, było fajnie! Wpadłem tam kilka razy i udało mi się zaliczyć 9 morderstw! (Wybacz elsa i tomatoes). Miło jest patrzeć jak wszyscy pracują wspólnie i pomagają sobie nawzajem, niektóre z walk były naprawdę fajne! Pozwoliłem by pingpong wygrał w walce ze mną, gdy spróbowałem się z nim na serio, zdecydowaliśmy, że remis będzie lepszym wyjściem, zanim zamienię go w pingpongową papkę.

Otrzymałem podarek od naszego nowego członka VEN, streamera Fabricanta!

Kapłani i przeróbka zaklęć
Po tym jak wypuściliśmy aktualizację dla PvP, Sindusk oświadczył, że pracuje nad długoczekiwaną aktualizacją dla kapłanów. Prace się dopiero zaczęły, ale celem jest zmiana praktycznie wszystkiego z nimi związanego, łącznie z tym jak oni wpasowują się do gry.

Niebawem aktualizacja przejdzie do etapu testów wewnętrznych, gdzie skupimy się ba balansowaniu i działaniu mechanik, zanim przejdziemy do publicznej bety, by gracze mogli skoczyć i przetestować wszystko. Będziemy was informować o przebiegu prac, a w międzyczasie dzielcie się swoimi przemyśleniami na temat zaklęć tutaj:
https://forum.wurmonline.com/index.php?/topic/164474-rite-spell-improvements/

Nowoczesny renderer
Nowy renderer jest w grze, a jaką różnicę on potrafi zrobić! Największą obecnie jest oświetlenie, znacząco poprawione systemy pozwalają na zwiększą ilość źródeł światła i wydajność klienta! Ale to nie koniec zalet nowego renderera, będziemy ciężko pracować by za jego pomocą osiągać nasze cele, zmieniając wizualny aspekt Wurma w znaczącym stopniu. Prócz tego dochodzi praca Saromana w mapowaniem normalnym i specular, jak również wiele innych projektów, które skupione są nie tylko nad aktualizacją naszego systemu renderowania, ale również wizualnych odczuć z gry.

By go włączyć, wystarczy wejść w ustawienia launchera (nie w grze), zakładka grafika, pod opcją renderer wybierz Modern, legacy to stary rodzaj. Nowy renderer zostanie użyty wraz z uruchomieniem gry.

Ja tu tylko na chwilę
Jako część trwających prac nad wizualnym aspektem gry, Samool pracował nad zredukowaniem efektu "wyskakiwania" drzew i przedmiotów. Ma to miejsce, gdy przedmioty z dużej odległości renderują się (np. z obrazków 2-wymiarowych drzew) na 3-wymiarowe modele, dochodzi do tego dosyć gwałtownie i boleśnie oczywiste jest co się dzieje.

By pomóc wyeliminować ten efekt, wprowadzimy efekt zanikania, który nie jest tak nagły i może mniej będzie się rzucać w oczy.
https://thumbs.gfycat.com/GlaringUnfitDuckling-mobile.mp4

To wszystko na ten tydzień, wiem, że tym razem pozostawiam was z dużym niedosytem, ale będę ciężko pracować z zespołem developerów by mnóstwo nowości mogło wyjść w przyszłości, więc bądźcie cierpliwi, czujni i jak zwykle wurmujcie dalej!

Och, moment, jest coś co chcę wam pokazać:
https://i.imgur.com/DNd2M1A.png

Do następnego razu!

Retrograde i zespół Wurm'a.
Translated by Marcu, all rights reserved.
Sierpień 01, 2018, 22:23:22 pm wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 131 | Komentarze: 0

Lista zmian 19/07/18
- Wykładane drogi na mostach powinny posiadać sezonowe tekstury i normalne mapy.
- Poprawiono znikające przedmioty za bramami.
- Poprawiono niewidzialny opad śniegu.
- Usunięto niektóre przypadki migotania świateł.

Lista zmian 26/07/18
Dodano:
- Dodano możliwość wyświetlana mieszanych tytułów. W menu tytułów możesz wybrać dwa tytuły, które będą wyświetlane razem.
- Nazwa wioski i rola w niej pojawi się po najechaniu kursorem na gracza.
- Dodano opcje do profilu, by móc modyfikować poniższe:
Show Other Player Titles – Pozwala na pokazanie/ukrycie tytułów innych graczy z umiejętności, medytacji i magii.
Show Other Player Villages –  Pozwala na pokazanie/ukrycie roli w wiosce innych graczy.
Show Own Village Titles – Pozwala na pokazanie/ukrycie przed innymi graczami roli w wiosce, ta opcja ma wyższy priorytet od powyższej. Rola w wiosce nie będzie pokazana innemu graczowi, nawet jeśli będzie chciał ją zobaczyć.
- Zakładka śmieci w PvE została dodana, będzie rejestrować śmierci graczy na twoim serwerze. Śmierć będzie rejestrowana dla graczy, którzy posiadają przynajmniej 1.5 body i są premium. Podgląd swoich śmierci można wyłączyć w opcjach profilu. W profilu można wyłączyć podgląd zakładki śmierci.
- Opcja Unequip jest teraz dostępna pod prawym przyciskiem myszy na twoim ciele, zdejmuje całą zbroję.
- Można teraz tworzyć podgrupy w grupach w twoim plecaku.
- Get Price będzie wyświetlać przybliżoną wartość przedmiotu w punktach favor przy ich poświęceniu.
- Młode jednorożców będą posiadać własne imiona.
- Dodano nowe tytuły.

Zmiany:
- Wymagana ilość soli potrzebna do tworzenia mikstur z krwi została zwiększona z 0.001 do 0.01.
- Nie można niszczyć tile przy wejściach do jaskini.
- Bonus do dezintegracji będzie działać na wszystkich bogów wojny, są nimi: Magranon, Smeagain i Nathan
- Zwiększono szansę na magiczne przedmioty ze smoków, tomy będą mieć pojedynczy ładunek.
- Propozycja zmiany celu osobistego "Wydobądź gwiezdny kamień szlachetny" został zamieniony na "Odbuduj posąg z fragmentów". Jeśli już zaliczyłeś zadanie z gwiezdnym kamieniem, to nie ulegnie on zmianie. Jeśli wydobędziesz kamień szybciej niż złożysz posąg, wyloguj się i zadanie na kamień będzie zaliczone (zielone).
- Mikstury z różnych rodzajów krwi (czarna, czerwona, błękitna) będą tworzyć nowe rodzaje mikstur. Istniejąca już krew również będzie podlegać tej zmianie.
- Stoiska targowe będą otrzymywać większe obrażenia od bash'owania.
- Sea Serpents nie są już na wymarciu i powinny być widywane częściej.
- Siła alkoholu i picie:
Alkohol daje teraz od 100 do 150% efektywności w zależności od jego jakości.
Gracze mogą pić alkohol niezależnie od poziomu pragnienia, tak jak to było kiedyś.
Konsumpcja ilości mniejszej niż 0.2kg będzie skalować jego efekt do ilości jaką spożyto.

- Oil of the Weaponsmith będzie teraz działać na umiejętność Weaponsmithing zamiast tylko na weaponsmithing i umiejętności powiązane.
- Handlarze, którzy wynieśli się z powodu małej ilości transakcji, będą odsyłać przedmioty, które nie pomieściły się w ich plecakach.
- Test na odległość w wysokości od przedmiotów i pojemników będzie działać tylko w budynkach.

Prace nad PvP
- Serwer Chaos ma teraz zasięg Locate Soul na 500 tile.
- Rodzaj materiału z którego jest zrobiony królewskie szaty został zmieniony i pozwalać będzie na leczenie.
- Opcja Królestwa: opcja Change Kingdom (zmień królestwo) pod prawym przyciskiem myszy na ciele, powinna działać prawidłowo. Opcja jest przewidziana na przyszłość, by pozwolić graczom PMK dołaczyć do standardowego królestwa. Na Chaosie białe małe PMK dołączać będą do Freedom Isles, bo szablon MR i JK zostały usunięte. Opcji nie będzie widać, gdy gracz nie znajduje się w PMK.
- Królowie nie mogą wyrzucać czempionów ze swoich królestw.
- PMK powinny teraz mieć opcję bash'owania swoich standardowych królewskich wież.
- Usunięto problem nie pozwalający posągowi HotA na zmianę materiału w wyniku ilości zwycięstw.
- Boscy czempioni powinni mieć teraz możliwość niszczenia wyłożonych dróg.
- Mycelium teraz powinno zatrzymywać redukcję CCFP dla wyznawców Libilii.
- Artefakty nie powinny się już gubić w podłogach i sufitach jeśli wyrzucono je przy wychodzeniu z gry.
- Posągi HotA będą posiadać różne kolory poza czerwonym dla souszy, które mają więcej niż 30 zwycięstw.
- Poprawka dla Scale of Libila, która staje się nieposłuszna gdy nie jest założona i nie została wyrzucona.
- Fungus Trap powinien teraz prawidłowo podlegać ranom trującym zamiast ranom miażdżącym.

Poprawki
- Naszyjnik Soul Stealer teraz powinien prawidłowo działać.
- Opis wyskakujący podczas badania włóczni został zmieniony, by nie wspominał o stalowej włóczni, zamiast tego pojawi się opis ‘A sturdy spear’.
- Porozmawialiśmy z krasnalami ogrodowymi i zgodziły się być bardziej posłuszne w swoich aktywnościach (Będą kraść mniej przedmiotów).
- Handlarze nie przyjmują już kontraktów z handlarzami.
- Poprawiono problem, pojawiającej się misji rytualnej w menu tokena.
- Otrzymasz wiadomość z błędem, gdy kapłan Vynory spróbuje rzucić Wisdom of Vynora na kapłana Nathana, zamiast niczego, jak było do tej pory.
- Przytwierdzanie banerów, banerów królestw, flag i flag królestw będzie ograniczone do 4 na tile, zamiast 1.
- Poprawiono niespójność przedmiotów przy łączeniu ich w pojemnikach.
- Zaklinanie large anvil powinno teraz być możliwe.
- Poprawiono zróżnicowanie tekstu w misjach.
- Poprawiono błąd dla maksymalnej wysokości tile do medytacji.
- Poprawiono zużycie wytrzymałości przy kopaniu w odstępach równo co 5 sekund.
- Przejście z Nathana i Tosiek na Fo powinno teraz ignorować alignment i odbyć się prawidłowo.
- Pasażerowie pojazdu, który prowadzi kapłan Fo powinni być poddawani testom na atak od stworzeń.
- Akcje zaliczające osiągnięcia powinny działać prawidłowo.
- Drewniane ławki powinny teraz zmieniać ostatniego właściciela przy załadowaniu i wyładowaniu.
- Kolejna próba poprawienia problemu z oswojeniem innego stworzenia, gdy twoje oswojone stworzenie w klatce opuści serwer.
- Przedmioty unikalne nie powinny się pojawiać na deed'zie.
- Poprawiono łóżka uniemożliwiały użycia ich menu i błąd dla gości w domu, w którym nie ma jednej ściany.
- Znormalizowano zużycie wytrzymałości z uprawy roślin.
- Kłody wszystkich rodzajów powinny teraz tworzyć kupy kłód zamiast pojawiać się jako skrzynka z narzędziami.
- Poprawki w tekstach.
- Cel osobisty "Bądź premium przez 3 miesiące" powinien teraz prawidłowo się zaliczać, jeśli spełniłeś wymagania.
- Okno do tworzenia przedmiotów nie będzie wyświetlać przedmiotu z listy. Wyjątki znajdują się poniżej.
 • Jeśli jeden przedmiot może być wykonany, pojawi się on z automatu.
 • Jeśli miałeś otwarte okno tworzenia przedmiotów podczas tej samej sesji z przedmiotem stworzonym, w oknie pojawi się ponownie ten sam przedmiot.
- Nieukończone przedmioty muszą być naprawione, zanim będzie możliwe ich ukończenie.
- Przedmioty zostawione na ołtarzach nie będą złożone w ofierze wraz z przedmiotami w ołtarzu.
- Gracze w ukryciu nie są już niewidoczni dla list graczy z wioski i sojuszu.
- Codzienny reset faith nie jest już opóźniony o 5 minut.
- Przedmioty, które znajdowały się na zniszczonym moście powinny pojawić się pod nim.
- Poprawka dla boskiej ochrony przedmiotów przy śmierci i ochrony przed śmiercią (umiejętność) dla graczy-bogów. Zobacz listę bóstw, których dotyczy ta zmiana.
 • Przed wprowadzeniem tej poprawki, gracze-bogowie z atrybutem "ochrony przed śmiercią" posiadali ochronę przedmiotów i szansę na ochronę przed śmiercią, a gracze-bogowie z atrybutem "ochrony przedmiotów" nie otrzymywali żadnych korzyści. Te atrybuty działają teraz, tak jak powinny, część graczy-bogów może utracić swoją ochronę przedmiotów przy śmierci. Inni gracze "odzyskają" swoją ochronę przed utratą przedmiotów przy śmierci.
 • Tosiek traci zdolność do zachowywania przedmiotów.
 • Nahjo traci zdolność do zachowywania przedmiotów.
 • Nathan odzyskuje zdolność do zachowywania przedmiotów.
 • Paaweelr pozostaje bez zmian.
 • Smeagain pozostaje bez zmian.
 • Gary odzyskuje zdolność do zachowywania przedmiotów.
- Nieco zmniejszono ilość pojawiających się jednorożców.
- Imbue na przedmiotach teraz ignoruje zasadę "musi być na ziemi". To pozwala na użycie imbue na large anvil, co do tej pory nie działało.
- Kontrakty z wagonerem mogą być przenoszone, jeśli nie zostały one przytwierdzone.
- Nieukończone klatki na stworzenia będą teraz prawidłowo wyświetlać [Empty], gdy zostaną ukończone.
- Nie można już pozbywać się ziemi wyrzucając ją nad wejściem do jaskini.
- Rozmieszczenie handlarzy i mechaniki dla mieszkańców zostały dopasowane, by pojawiały się w momencie powstania wioski, zamiast do czasu resetu serwera. Handlarze staną się mieszkańcami deed'a w momencie gdy się pojawią, zamiast po resecie serwera. Handlarze umieszczeni w dziczy nie zostaną powiązani z deed'em i nie będą generować zwiększonych kosztów utrzymania dla właściciela. Jeśli deed został postawiony w miejscu gdzie stał handlarz w dziczy, handlarz z automatu stanie się mieszkańcem wioski.
- Posągi z archeologii można impować.
- Drewniany lewy łuk, prawy łuk i łuk w kształcie T powinny wskazywać poprawne ilości pozostałych materiałów do ukończenia w oknie tworzenia.
- Gdy transportowane stworzenie umiera, zostanie ono usunięte z wszystkich serwerów, by nie zostało na twojej liście stworzeń.

Zmiany w kliencie
Opcja nowoczesnego renderowania jest dostępna. By ją włączyć, wystarczy wejść w ustawienia launchera (nie w grze), zakładka grafika, pod opcją renderer wybierz Modern, legacy to stary rodzaj. Nowoczesny renderer posiada ogromną ilość zmian i poprawek, a w tym:
- Wyświetlania nieograniczonej ilości źródeł światła na ekranie (usuwa migotanie).
- Trawa i drzewa nie powinny zwalniać działania klienta na starszych maszynach.
- Ogólna wydajność zwiększona w porównaniu z rendererem Legacy.
- Tradycyjny antialiasing nie działa z nim, użyj opcji postprocesowania FXAA.
- Nowe (w przyszłości) opcje graficzne i zmiany będą często pojawiać się dla tego renderera.

Zmiany dla nowoczesnego renderera:
- Poprawiono problemy z teksturami na kartach graficznych AMD.
- Poprawiono lśniące materiały, które wychodziły matowe.
- Poprawiono "cienkie" tekstury drzew.
- Poprawki do zwiększenia ilości FPS.
Translated by Marcu, all rights reserved.
Strony: [1]

* Dotacje

Pomóż w utrzymaniu forum:

* Użytkownik

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* Reklama

WSPÓŁPRACA: ZMROŻONY BLOG
PORTAL ZAJAWQA.PL

* Status serwera

* Najnowsze posty

Valrei International 66 wysłana przez Marcando
[Sierpień 17, 2018, 12:49:04 pm ]


Lista zmian 11 i 14/08/18 wysłana przez Marcando
[Sierpień 17, 2018, 11:32:41 am ]


Valrei International 64 - 18/07/18 wysłana przez Marcando
[Sierpień 02, 2018, 02:08:01 am ]


Valrei International 65 wysłana przez Marcando
[Sierpień 01, 2018, 23:26:00 pm ]


Lista zmian 19 i 26 lipca wysłana przez Marcando
[Sierpień 01, 2018, 22:23:22 pm ]

* Użytkownicy online

 • Kropka Gości: 14
 • Kropka Roboty: 1
 • Kropka Ukrytych: 0
 • Kropka Użytkowników: 0

Brak użytkowników online.

* Statystyki

 • stats Użytkowników w sumie: 678
 • stats Wiadomości w sumie: 3468
 • stats Wątków w sumie: 731
 • stats Kategorii w sumie: 6
 • stats Działów w sumie: 33
 • stats Najwięcej online: 98