collapse

Reklama

* Informacje

Witaj na naszej stronie poświęconej grze Wurm Online i Wurm Unlimited!

Zapraszamy na polski serwer Wurm Unlimited - KLIK!
Marzec 05, 2018, 20:29:02 pm wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 267 | Komentarze: 3


Czapka w czacie - Emoo

 
Witajcie!
Dwa kolejne tygodnie za nami, a my już mamy nasze oczy skupione na astępnej ogromnej aktualizacji do wurma, rzeczy ułatwiające grę, poszerzające horyzonty i ogólnie ułatwiające życie w grze, więc wskakujmy!

WU Beta
Ostatnim razem pisałem, że WU Beta powinna wyjść niebawem, niestety okazało się, że potrzeba więcej czasu na to, przepraszamy za to. Było kilka technicznych problemów, związanych z tym, że WU i WO działają w odmienny sposób, niektóre nasze systemy nie chcą przechodzić na drugą stronę, musimy sobie radzić z konfliktami. Wiemy, że czekanie jest frustrujące, jak również dla nas, bo musimy poradzić sobie z trudnościami. Mam nadzieję, że niebawem beta się pojawi, a póki co w ostatnim czasie zająłem się kręceniem po serwerach i obserwowaniem prac, nie mogę się doczekać kiedy wejdą shadery dla drewna do gry.

Przenieś do kontenera
Jestem pewien, że absolutnie każdy przenosił już przedmioty między pojemnikami, więc nie muszę wchodzić w szczegóły jak irytujące jest zarządzanie dużymi oknami. Redukcja ilości okien potrzebnych do tej czynności jest naszym celem wraz z nowym interfejsem. Wkrótce wprowadzimy nową funkcję wraz z następną aktualizacją.
 
By normalnie przenosić przedmioty między dwoma pojemnikami, trzeba mieć otwarte jednocześnie dwa okna z każdego z nich. Dzięki tej nowej funkcji będzie możliwe przerzucanie przedmiotów bezpośrednio z okna kontenera z przedmiotami do docelowego pojemnika.
 
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/005/dragtocontainer.gif

To powinno ułatwić przerzucanie przedmiotów i mniej okienek będzie zasłaniać widok!

Rodzaje metali
Wraz z pracami związanymi z kolorami drewna, zaczęliśmy poszerzać nasze horyzonty i myśleć nad innym zastosowaniem shaderów, jak również innymi długoterminowymi projektami, które chcemy wprowadzić od jakiegoś czasu, przy następnej aktualizacji się pojawią!

Wprowadzimy shadery do obiektów metalowych, srebro, złoto, stal, brąz, metalowe bronie, tarcze i narzędzia będą mieć własne kolory metalu, z których zostały zrobione.

Jednakże jest pewien problem... Większość metalowych przedmiotów ogranicza się do żelaza lub stali, niewiele z nich może być wyprodukowana z innych metali, co sprawa, że nowy system shaderów były mało efektywny... ale to będzie należeć do przeszłości.

W następnej aktualizacji, wprowadzimy możliwość tworzenia przedmiotów z różnych rodzajów metali, niż jak do tej pory było z żelaża lub stali. Możesz mieć siekierę z brązu, mosiężne grabie, miedzianą halabardę lub ołowiany wielki hełm, będziecie mogli tworzyć przedmioty według uznania! Przedmioty takie jak gwoździe i pasy, jak również ołtarze będą wyłącznie wytwarzane przy użyciu obecnych przepisów.
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/005/pickaxe.png
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/005/armour.png
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/005/swords.png

Nie wszystkie metale są sobie równe, brąz i stal są naturalnie lepsze od miękkich metali jak miedź lub złoto, z tym systemem każdy rodzaj metalu będzie dawać określone efekty, pozytywne i negatywne, od zmniejszenia obrażeń, bycia łatwiejszym do naprawy i innych efektów. Szczegóły zmian wyjawimy wraz z aktualizacją, ale jesteśmy otwarci na wasze pomysły jak metale powinny działać, więc piszcie śmiało i zostawcie swoje pomysły jeśli coś przeoczyliśmy!

Poprawki dla misji
Obserwowaliśmy jak często misje są kończone w ciągu ostatnich kilku miesięcy i będziemy wprowadzać zmiany na tej podstawie. Po pierwsze zauważyliśmy, że misje o wysokim stopniu trudności (6/7) nie są tak często kończone jak misje o średniej trudności (3/5) więc zmniejszymy ilość przedmiotów i wymaganej ilości graczy. Zmniejszymy też szansę na awansowanie misji na wyższy poziom przy jej pomyślnym zakończeniu, co sprawi, że łatwiejsze misje będą częstsze, a gdy już wejdą na wyższy poziom będą łatwiejsze do ukończenia.

Zwiększymy również ilość stworzeń do zabicia do misji na polowanie, dokładniej chodzi o championów, te stworzenia będą starzeć się i umierać w przyspieszonym tempie po przedawnieniu misji, by uniknąć hord championów na lądzie, ale zawsze może się ktoś nimi zaopiekować i przygarnąć je *ekhm*.

Obiecujemy przyjrzeć się problemowi z misjami na freedom, które nie wygasają po 4 dniach jeśli misja nie jest ukończona poniżej 33%. Proszę mieć na uwadze, że to dotyczy misji złożonych, misje na drzewa lub zdrajców nadal będą ważne przez 7 dni.

Poprawki do skilli Epic
Monitorowaliśmy Epic i jasne dla nas jest, że przyrost statystyk jest nadal za mały, w następnej aktualizacji zwiększymy przyrost by PvP było mniej czasochłonne. Wiem, że to nie jest tak szybko jak obiecywaliśmy, ale nadal pracujemy nad kilkoma aspektami by nowi gracze byli gotowi do PvP szybciej, jak również zachęcać graczy do gry na serwerach Epic. To nie jest łatwy proces, wielu z was z pewnością jest niezadowolonych jak błędy w grze dotkliwie bolą szczególnie w PvP. Będziemy pracować nad tym w ciągu następnych miesięcy.

Hej-ho!
Odkąd wprowadzono system przytwierdzania, wielu graczy było ciekawych przytwierdzania większych obiektów, to również trafi na aktualizację. Będzie to działać nieco inaczej niż przy mniejszych przedmiotach, gdyż można je podnieść schować do ekwipunku i rzucić w dowolnej chwili. Przy przytwierdzaniu większych przedmiotów, rozpoczynać się będzie odliczanie, w jego obrębie można dowolnie przesuwać przedmioty by ustawić je dokładnie tam gdzie je chcemy. Mimo, że jest to nieco bardziej czasochłonne niż przy małych przedmiotach, nadal będziemy mogli umieszczać je z taką samą precyzją.

Poprawki shaderów
W nadchodzącej aktualizacji będziemy poprawiać to, jak kolory wpływają na przedmioty drewniane, jeśli jakikolwiek przedmiot jest pomalowany, nie można rozpoznać rodzaju tego drewna, co oznacza, że wózek z drewna dębowego pomalowany na niebiesko będzie wyglądać identycznie jak wózek wykonany z drewna pomarańczowego o tym samym kolorze. To powinno pomóc w powrocie kolorów i będzie łatwiej je dopasować!

Prace nad klientem preview
Dziękujemy wszystkim, którzy wypróbowali nasz klient Preview i zgłosili problemy. Zidentyfikowaliśmy kilka problemów z nowymi bibliotekami na systemach Linux/Mac, i będziemy z nimi walczyć zanim klient będzie oficjalny. W międzyczasie, używajcie go dalej i zgłaszajcie wszystkie problemy!
 
Wszystko to ma wejść w następnej aktualizacji, planowana na 8 marca, mam nadzieję, że jesteście gotowi na to!

Póki co zbierajcie metale, tnijcie deski i nie zapomnijcie nam powiedzieć jak rodzaj metalu powinien wpływać na przedmioty.
Jak zawsze wurmujcie dalej!

Retrograde i zespół Wurm'a.
Translated by Marcu, all rights reserved.
Luty 24, 2018, 13:59:16 pm wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 354 | Komentarze: 3


Kolorowe krzesła - Kasum

Witajcie!
W tym tygodniu będzie krótki news, o problemach jakie wystąpiły po ostatniej aktualizacji, kolejna większa aktualizacja nastąpi za kilka tygodni, a jest o czym opowiadać, więc zaczynajmy!

Ale najpierw...
Lista zmian:


Spoiler (kliknij żeby zobaczyć/ukryć)

Walentynki w Wurmie!
Miłość unosi się w powietrzu i nie chodzi wyłącznie o możliwość kolorowania krzeseł, to walentynki!

W tym roku rozdajemy ceramikę walentynkową, którą można podarować swojej walentynce lub zatrzymać ją i postawić tam gdzie chcesz!
Valetine można odebrać poprzez wpisanie komendy /redeemkey XDH94OUQA4UL-ABZIM4ESSVSY do czatu w grze, musisz mieć konto premium by to zadziałało, nie zapominajcie!

WU Beta
Niebawem ma wyjść beta dla WU, wraz z wszystkim począwszy od aktualizacji 1.6 do dzisiejszej. W tym oczywiście znajdzie się archeologia, restoration, cieniowanie drewna i wszystko co było między. Dużo czasu upłynęło, mamy nadzieję beta będzie gotowa na ten weekend lub na następny w zależności od tego czy napotkamy na jakieś problemy.

Klient preview!
Jak wspomniałem już przedtem, wypuściliśmy już publiczną wersję klienta preview. Ten klient wykorzystuje biblioteki renderujące (LWJGL 3), który może niewiele mówi graczom, ale otwiera wiele możliwości dla nas i rozwoju wydajności gry.
 
By grać na tym kliencie, wystarczy wejść tutaj: http://www.wurmonline.com/client/wurmclient_preview.jnlp
Proszę wziąć pod uwagę fakt, że ten klient nie jest uważany za produkt gotowy, może w nim dochodzić do wielu błędów krytycznych. Jednym znanym problemem jest zamykanie się klienta zaraz przy uruchomieniu go na linuxie, póki co szukamy powodu czemu się tak dzieje, ale z pewnością będzie on działać!

Jak zwykle, jeśli napotkacie na problemy z nim, prosimy o umieszczanie logów z waszych klientów do działu zgłaszania problemów z dołączonym dopiskiem [preview] a nasz developer Samool przyjrzy się temu.

Shadery
Powrót różnych kolorów drewna jest sporą poprawą i monitorowaliśmy wasze wypowiedzi na ten temat w ciągu ostatnich dwóch tygodni, rozmawialiśmy i identyfikowaliśmy rejony, w których możemy coś poprawić. Dzięki temu będziemy chcieli wypróbować kilka poprawek do tych barw, by cedar miał w sobie nieco więcej czerwieni, będziemy wprowadzać zmiany jeśli uznamy to za stosowne.

Materiał od społeczności
W tym tygodniu materiałem jest film oprowadzający nas po deed'zie Alexandria na Celebration zrobiony przez samusen. To ogromny projekt, wygląda niesamowicie, nie wiem czy nadal jest na sprzedaż, ale sami zerknijcie!
https://youtu.be/6LO8SllE3K8

To tyle na dziś, w następnym newsie powinniśmy już mieć betą WU za sobą, a także kilka nowych rzeczy w zanadrzu, nie mogę się już doczekać i wy pewnie też!

A póki co wurmujcie dalej!

Retrograde i zespół Wurm'a.
Translated by Marcu, all rights reserved.
Luty 24, 2018, 13:00:32 pm wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 197 | Komentarze: 0


Róże są czerwone,
Fiołki niebieskie.
Przejedźmy się
na jednorożcu lub dwóch!

Życzymy wesołych walentynek! W tym roku możecie doebrać specjalny upominek, wpisując w grze komendę:
 /redeemkey XDH94OUQA4UL-ABZIM4ESSVSY (musicie mieć konto premium!)
Luty 08, 2018, 11:52:08 am wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 335 | Komentarze: 1

Dodano i/lub zmieniono
-Nowość: można teraz dodawać notatki do listy przyjaciół.
-Nowość: można teraz czyścić forge po ich wykorzystaniu i zebrać z nich ash, który jest potrzebny do tworzenia innych przedmiotów. Po tym jak forge zgaśnie, lub palił się przez minimum 30 minut i został zgaszony - można zebrać ash przy pomocy opcji "clean" i aktywowaniu łopaty w ekwipunku. Akcja ta zaliczać się będzie pod umiejętność firemaking. Otrzymana jakość popiołu zależna będzie od umiejętności firemaking i jakości pieca.
-Nowość: próba zafarbowania przedmiotu z za małą ilością barwnika da informację, ile potrzeba barwnika.
-Nowość: można teraz kolorować drewno i materiał innymi kolorami. Barwnik jest usuwany z drewna przy pomocy wire brush. Barwnik jest usuwany z materiałów drugorzędnych przy pomocy lye równej połowie wagi barwnika, którą trzeba wykorzystać do ich zabarwienia. Uwaga: przedmioty, które są obecnie pomalowane będą miały obie sekcje pomalowane.
-Nowość: dodano shadery do rodzajów drewna, więc wiele przedmiotów ponownie będzie pokazywać swój rodzaj drewna. Dotyczyć to również będzie nowych rodzajów drzew, które do tej pory nie miały swoich barw: Orange, Linden, Oleander, Fir, Chestnut, Walnut.
-Zmiana: w związku z dodaniem drugorzędnego koloru do niektórych przedmiotów, wymagane ilości barwników do pomalowania zostały przejrzane i dopasowane.
-Zmiana: zwiększono szanse na zdobycie affinity do skilli favour bardziej niż do characeristic. Zmiany wprowadzono by uniknąć większości affinity dochodzących do characteristic, by nie były one zbyt częste dla skilli. Będziemy monitorować sytuację i wprowadzać zmiany dla affinity w dalszych aktualizacjach jeśli będzie ku temu potrzeba.
-Zmiana: umiejętności z medytacji, które działają tylko na ciebie, nie są już ograniczane uprawnieniami deed'a.
-Zmiana: zwiększony czas ochrony przed psuciem się dla red catseye i waystone z jednym połączeniem.

Klient

 • Możliwość dokładnego umieszczania przedmiotów przy pomocy myszki została dodana:
-By umieścić przedmiot, musi on znajdować się w plecaku, nie mogą to być ciężkie przedmioty ani pojazdy.
-Klikamy prawym myszy na przedmiot i wybieramy opcję "place".
-Standardowo przedmiot zacznie poruszać się za ruchem myszki.
-Trzymanie CTRL będzie wyrównywać ruch przedmiotu do siatki 8x8 na tile (to jest 64 kratek na tile).
-Trzymanie ALT będzie wyrównywać ruch przedmiotu do siatki 4x4 na tile (to jest 16 kratek na tile).
-Obracanie kółka myszki będzie obracać przedmiot.
-Trzymanie shift podczas kręcenia kółkiem myszki zmniejszy prędkość obrotu przedmiotu.
 • Poprawiono czas ładowania okna ustawień.
 • Rodzaj drewna będzie widoczny na przedmiotach drewnianych takich jak: mallet, łuki i tarcze.

Usunięte błędy
-Usunięto wiele literówek i problemów z tekstami.
-Rzadkie miejsca do połowu ryb będą zmieniać miejsce gdy sezon (jak również typ ryb) się zmienia.
-PvP - wyłączenie trybu lawful pozwala na pominięcie uprawnień anti-archery i daje karę za zrobienie tego.
-Usunięto problem z kopaniem na tile granicznym ze zbyt dużej odległości.
-Zwłoki koni i piekielnych koni powinny pasować do ich koloru z przed śmierci.
-Poprawka dla pojemników masowych pobierających 5% podatku, gdy są przemieszczane poza deed.
-Dodawanie filetów do pojemników masowych nie powinno już usuwać ich całkowitej wagi. Filety nadal będą mieć wagę zredukowaną do 0.3 wagi, ale ilość będzie zwiększona by odwzorować ich wagę zanim zostały włożone do pojemnika.
-Pnie po ściętych drzewach, które rosły w środku tile, również będą wyśrodkowane.
-Usunięto problem, który powodował, że sadzenie ziół w plecaku wyrzucało donice na ziemię i pojawiał się komunikat, że nie pasują do stojaka na donice.
-Poprawiono błąd, który pozwalał na otwieranie wejścia do kopalni na most.
-Furmani zostali poinstruowani by trzymali swoje wagony naprawione.
Luty 08, 2018, 10:56:08 am wysłana przez Marcando | Wyświetleń: 369 | Komentarze: 1


Witajcie!
Witam was w specjalnej odsłonie Valrei International, pojawia się w niej MNÓSTWO nowych rzeczy i nie bez powodu, wszystko wejdzie do gry za tydzień!

Żeby wyciągnąć te informacje od naszych developerów musiałem wziąć udział w trzech konkursach na picie, dwóch na siłę i napisać rozprawkę o "Les Miserables", czego ja nie robię by dać wam newsa...
 
Zbaczam z tematu, jest mnóstwo rzeczy, a tak bardzo chcę wam to wszystko pokazać, że zaraz zacznę się zachowywać jak nastolatka na prochach, więc może lepiej przejdę do rzeczy!

Samool dołącza do drużyny
Jak wielu z was może kojarzyć, Samool dołączył w zeszłym roku jako wolontariusz do rozwoju klienta mając na swoim celu dążenie do klienta 4.0. Gdy to się powiodło, zaczął pracę nad innymi aspektami gry i wprowadził nowe zachwycające możliwości, jak również pozbył się paru paskudnych problemów z klientem.
Dziś mam okazję ogłosić, że dołączył on do zespołu Wurma zatrudniony na umowę o pracę i będzie pracować dalej dodając niezwykłe rzeczy do klienta, w tym wersję preview i coś co jeszcze, co dziś wyjawię!
 
Nieco w lewo
Jeśli kiedykolwiek próbowaliście ustawić przedmiot w konkretnym miejscu, z pewnością doznaliście niewygody ustawiania go za pomocą pchania, ciągnięcia, delikatnego pchania i ciągnięcia, przeklinania, płakania i rzucania kolbami kukurydzy w nie, ale to wkrótce się zmieni.

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/place.png
Witać wszystko przez przedmiot? Czyżbym oszalał?

W następnej aktualizacji, będzie nam dana opcja stawiania przedmiotów w wybranym miejscu! Wystarczy wybrać opcję prawym przyciskiem myszy na przedmiocie i można przesuwać jeszcze nie postawiony przedmiot po podłodze. Trzymanie ctrl podczas ruszania będzie wyrównywać ruch przedmiotu do mniejszej siatki a trzymanie klawisza alt wyrównywać będzie do większej. Kręcenie kółkiem myszy będzie obracać przedmiot. Gdy już ustawicie sobie przedmiot w idealnym miejscu, wystarczy kliknąć lewym myszy i przedmiot pojawi się dokładnie tam gdzie chcieliście!
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/place.gif
Tajemnica rozwikłana, puść w końcu tą beczkę!

Taki sposób stawiania działa tylko z plecaka, więc nie da się tak rozstawić pieców i kuchenek, ale na pewno pomoże wszystkim pedantom w porządkowaniu swoich deed'ów w samą porę na coś innego.

A to ci... drewno!
Dawno, dawno temu każda łódź miała własną teksturę drewna, pozwalało to graczom pokazanie swojego stylu i dokonanego wyboru, wiśniowe łodzie miały czerwony kolor, wierzbowe były szare, a najlepszy typ, oliwny, miał ciepły żółty kolor.
Wraz z wprowadzeniem nowych modeli okrętów, aby zmniejszyć ograniczenia dla rozwoju i zwiększyć wydajność wykorzystywaliśmy tylko jeden typ tekstury na wszystkich okrętach, ale niebawem...

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/boats.png
Uwielbiam wielkie łodzie i nie wstydzę się tego.

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/boats.jpg
"sail away, sail away" [ "odpłyń w siną dal" - fragment piosenki] Enya może nam pozazdrościć.

Jak widać powyżej, następna aktualizacja zmieni barwy łodzi przywracając im ich własne tekstury! Wybór drewna zmieni kolor kadłuba, a dzięki Saroman'owi i pracy Samool'a, nie będzie to wymagać ładowania dziesiątek tekstur! Oczywiście to nie wszystko...

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/wagons.png
Całe wagony piękności.

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/carts.png
Nie do wiary, tylko się wozić!

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/bees.png
Co za ule, że klękajcie pszczoły!
 
Dokładnie, efekty rodzajów drewna wracają i to z potrojoną siłą! Od uli, krzeseł, wiader, pojemników masowych, wózków, stojaków, katapult i wszystkiego innego, Saroman ciężko pracował nad dodawaniem tych efektów do wszystkich drewnianych modeli. Jego pracownia to jeden wielki drewniany bajzel, a nad wszystkim sprawuje pieczę jego przyjaciel zarządca.
 
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/supervisor.png
Przerwy obiadowe są ściśle monitorowane i wydawane jedynie co pięć dni.

W związku z tym, że to ogromna ilość zmian, obecnie planujemy wprowadzać je stopniowo, z każdym razem dodając coś nowego z każdą fazą, więc bądźcie czujni na kolejne wieści.

Stawianie przedmiotów, powrót kolorowych tekstur drewna, już wiecie skąd bierze się moje podniecenie w tym newsie, ale JESZCZE muszę wam coś pokazać!

Przedstawiam wam...

Łaskoczący fiolet
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/pink.png
Pasuje ten tytuł?

Nie, to nie jest Photoshop! Ci, którzy są na tyle dociekliwi i wybadali pixelki w w obrazku powyżej, mogli zauważyć, że żagiel ma inny kolor od reszty łodzi, ale to również ma wejść! Przedstawimy wam możliwość kolorowania żagli, co będzie wymagało mniejszej ilości barwnika i pozwoli na popisywanie się, kolory są żywe i nie musisz kolorować całej łodzi na jeden kolor, więc możesz się popisać kolorami i rodzajem twojego ulubionego drewna.

Również...
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/bed.png
Może też znajdą się fioletowe kołdry.

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/bookcase.png
Co za wieści, teraz wszyscy wurmianie kombinują jak wyjąć wszystkie książki przed malowaniem!

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/chairs.png
Wybierz krzesło, jakie chcesz!

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/fsb.png
Uchwyty są nie pokolorowane? No i to się nazywa postęp.
 
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/spiderboat.png
Imprezowy knarr spidermana.

Dokładnie, personalizowanie nie kończy się na żaglach, dodaliśmy lepsze systemy kolorowania do innych rzeczy, pozwalając wam wybrać kolory poduszek w krzesłach, kołdry w łóżkach i co ważniejsze bannery!

Klient Preview
Prace nad klientem 4.1 trwają, usuwamy problemy, które wyszukano dzięki wstępnym testom publicznym, wraz z tą wersją wejdą te wszystkie nowinki do gry, zaplanowane wstępnie na następny czwartek 8 lutego.

Mam nadzieję, że wszyscy się nakręciliście jak ja na to wszystko co ma wejść, a co ma dojść do sklepu (słyszałem BARDZO interesujące plotki na ten temat), robi się coraz ciekawiej!
 
Więc zapnijcie pasy, przygotujcie zapasy drewna i jak zwykle wurmujcie dalej!

Retrograde i zespół Wurm'a!
Translated by Marcu, all rights reserved.
Strony: [1]

* Dotacje

Pomóż w utrzymaniu forum:

* Użytkownik

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* Reklama

WSPÓŁPRACA: ZMROŻONY BLOG
PORTAL ZAJAWQA.PL

* Status serwera

* Najnowsze posty

Valrei International 054 wysłana przez Votip
[Marzec 06, 2018, 17:08:45 pm ]


Valrei International 053 wysłana przez Votip
[Luty 26, 2018, 17:55:32 pm ]


Problem z grą wysłana przez Patro
[Luty 24, 2018, 15:28:44 pm ]


Walentynki - spóźnione wysłana przez Marcando
[Luty 24, 2018, 13:00:32 pm ]


Valrei International 051 wysłana przez Votip
[Luty 11, 2018, 13:33:59 pm ]

* Użytkownicy online

 • Kropka Gości: 12
 • Kropka Roboty: 1
 • Kropka Ukrytych: 0
 • Kropka Użytkowników: 0

Brak użytkowników online.

* Statystyki

 • stats Użytkowników w sumie: 672
 • stats Wiadomości w sumie: 3408
 • stats Wątków w sumie: 701
 • stats Kategorii w sumie: 6
 • stats Działów w sumie: 33
 • stats Najwięcej online: 98