Reklama

* Shoutbox

Autor Wątek: Konstrukcja  (Przeczytany 2306 razy)

Duud

• Osadnik

• *

• 13
  • Tekst osobisty
    Dziki Gon
Konstrukcja
« dnia: Luty 06, 2014, 02:44:35 am »
Witam.
Szczerze mówiąc na forum się zbytnio nie udzielam, ale wyjątkowo mam teraz jedno, ważne dla mnie pytanie.
Po pierwsze chciałbym bardzo podziękować Warlanderowi za stworzenie DeedPlannera bez którego nie zrobiłbym pewnego projektu, na prawdę genialny, prosty w obsłudze programy który opanowałem już chyba do perfekcji!  :D
Mimo wszystko uważam, że nie jest idealny i mam wątpliwości co do jednej konstrukcji, a moimi pytaniami są mianowicie:
- Czy można wybudować piętro bez konieczności stawiania pod nim podłogi?
- Czy można wybudować palisadę/bramę palisady jako jedną z głównych ścian writu.
Pytania się nasunęły dlatego, że chciałbym wybudować bramę wyglądającą następująco:
(Wiem, że zdjęcia mogą mylić, ale uświadamiam, że nie są to wieże a jedna konstrukcja na jednym 3-titlesowym wricie)

Swoją drogą aby nie spamować tematami nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie.
Załóżmy, że chcę przesunąć daną konstrukcję o jeden titles. Jak najbardziej rozumiem, że będzie trochę burzenia i ponownego budowania, ale czy jest możliwość usunięcia writu pozostawiając przy tym daną konstrukcję, a następnie zaplanować nowy writ - titles dalej, nie tracąc ścian które wciąż wchodzą w skład konstrukcji. Sęk w tym, że przesunięcie jest dla mnie bardzo istotne a nie mam zamiaru burzyć bądź stracić całej konstrukcji.
Trochę zagmatwanie to wytłumaczyłem, ale mam nadzieję, że wyraziłem się jasno :)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2014, 14:44:18 pm wysłana przez Duud »

Bakeruss

• Administrator
  • Obieżyświat

• 333
Odp: Konstrukcja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2014, 14:33:48 pm »
Twój wątek się trochę zagubił. Nie próbowałem nigdy budować takich konstrukcji, lecz na bank jest tu jakiś maniak budowy i odpowie Ci na Twoje pytanie. Chyba, że poradziłeś sobie sam z tym problemem?

Pomóżmy koledze... :)

Mawej

• Podróżnik

• 3
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2014, 18:10:26 pm »
Czy można wybudować piętro bez konieczności stawiania pod nim podłogi?
Tu jest właściwie kwestia taka, że nie można wybudować piętra, wiadomo, bez podłogi, ale można ją potem zburzyć i będzie działało. Niektórzy robią taki myk, że od parteru do planowanego dachu robią wooden floor opening, robią dach, a następnie burzą to tak dużo jak zaplanowali.

- Czy można wybudować palisadę/bramę palisady jako jedną z głównych ścian writu.
Osobiście nie wydaje mi się, ale chciałbym się co do tego mylić :D.

ale czy jest możliwość usunięcia writu pozostawiając przy tym daną konstrukcję, a następnie zaplanować nowy writ - titles dalej

Nie ma możliwości "usunięcia writu" i przestawienia go gdzieś indziej zachowując dotychczasową konstrukcję. Jest jednak inna możliwość, a mianowicie dodawanie tilesów do gotowej już budowli. Wiadomo carpentry nadal się liczy jeśli chodzi o maksymalne możliwości, ale nie tracisz starej budowli. Potem powiedzmy jak już wybudujesz to skrzydło, które chciałeś można usunąć stare ściany rozwalając je no i potem tak samo jak przy planowaniu jest opcja "remove from building".
[18:08:31] You must remove existing floor and roofs first, before you can tear down this part of the building.

Czyli teoretycznie coś o co chyba chodziło.

Duud

• Osadnik

• *

• 13
  • Tekst osobisty
    Dziki Gon
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2014, 00:10:25 am »
Dzięki za odpowiedź Mawej. W sumie nie zauważyłem jednego co do mojego projektu, a mianowicie to, że nie ma wszystkich ścian podstawowych na parterze, więc nawet jeśli udałoby mi się wybudować niemalże całą konstrukcję to i tak w pewnym miejscu zostałby "wall plan", co psułoby całą kompozycję. Oczywiście gusta gustami, ale szkoda, bo moim zdaniem jest to wręcz idealna brama, łącząca funkcjonalność i estetykę.
Mimo wszystko dziękuję bardzo za odpowiedź :)