Reklama

* Shoutbox

Autor Wątek: Wurm Unlimited - dyskusja  (Przeczytany 10144 razy)

Warlander

• Administrator
  • Obieżyświat

• 355
Wurm Unlimited - dyskusja
« dnia: Wrzesień 16, 2015, 15:23:29 pm »
Jak pewnie już wielu z Was wie, niebawem (w chwili pisania tego tematu za miesiąc) na Steam wyjdzie Wurm Unlimited - wersja B2P Wurma z możliwością tworzenia oraz grania na prywatnych serwerach. Premiera tej gry na zawsze zmieni obraz oraz społeczność Wurma, w związku z tym mam do Was wszystkich kilka pytań:

1. Kto zamierza dalej grać na oficjalnych serwerach, kto na prywatnych, a kto na obu?
2. Kto chciałby grać na jednym wspólnym, prywatnym serwerze? (ewentualnie na kilku połączonych ze sobą - takie coś również jest możliwe, da się ze sobą połączyć serwery PvE i PvP)
3. Kto byłby w stanie utrzymywać serwer wystarczający dla całej społeczności serwera? Co myślicie o małych składkach co miesiąc bądź kilka na jego utrzymanie?

Pagsiu

• Podróżnik

• 3
Odp: Wurm Unlimited - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2015, 15:49:35 pm »
Mam bardzo mieszane uczucia co do Wurm Unlimited. Boje się, że serwery prywatne przyczynią się do upadku tych oficjalnych. Na razie nie planuję zakupu WU na steamie, będę dalej grać na Xanadu, nawet gdy populacja spadnie do minimum. Jeśli kiedyś deweloperzy ogłoszą zamknięcie WO (tfu tfu odpukać w niemalowane) to ewentualnie zakupie unlimited.

Warlander

• Administrator
  • Obieżyświat

• 355
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2015, 15:56:40 pm »
Osobiście też bym wolał zostać w Wurm Online zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile tu już osiągnąłem i ile czasu zainwestowałem w grę, ale jeśli duża część graczy z Freedom zgłosi chęć przejścia na Wurm Unlimited, to spróbuję również i ja (być może przyczynię się w tym przypadku do utworzenia polskiego serwera).

Pagsiu

• Podróżnik

• 3
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2015, 16:58:23 pm »
Mnie oprócz tego, że też włożyłem w tą grę mnóstwo czasu i pieniędzy powstrzymuje (przed skokiem do WU) to, iż nie jest planowana wersja na linuxa (przynajmniej nie od razu). Nie chcę robić wyjątku i przez jedną grę zmieniać OS ze względu na to, że pracuje z linuxem na codzień. W jednej z odpowiedzi Rolf pisał, że wciąż będą rozwijać 'oficjalnego' wurma więc raczej do zamknięcia serwerów tak prędko nie dojdzie.

Zabaq

• Mieszczanin

• **

• 33
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2015, 09:56:33 am »
Bardziej bym zrozumiał wejście na kickstartera niż na steama, ale cóż gra moja nie jest. Zobaczymy jak to będzie.Sam pomysł z dedykami jest ok, ale nie wiem czy gra jest na odpowiednim etapie "atrakcyjności", by taki krok wykonać. Jedno jest pewne łatwo nie będzie.
Sarmatian Island?, Xanadu

Votip

• Kupiec

• 213
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2015, 22:05:57 pm »
Trzeba zobaczyć, ile ludzi będzie w to grać i jak zmniejszy to populacje na WO

archer

• Przyjaciel forum
  • Doświadczony mieszczanin

• 52
    • Blog o Wurm Online - poradniki, nowości, zapowiedzi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2015, 15:07:11 pm »
Myślę, że populacja w WO raczej się zwiększy niż zmniejszy. Prywatne serwery będą upadać, będą wipe'y, problemy z GM, możliwe, że lagi. Nie sądzę by powstało więcej niż kilka z nich, które będą na tyle stabilne by przetrwać dłużej niż rok bez kasowania postaci czy mapy (pamiętajmy ile razy Rolf musiał ręcznie edytować bazę danych gdy coś poszło nie tak). Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie (dopiero po odkryciu Wurma) gracie na prywatnym serwerze pół roku, a admin się zawija i tracicie cały progress (powiedzmy, że 500h gry). Czy zaczniecie od nowa na innym prywatnym serwerze czy raczej wybierzecie ten hostowany przez twórcę gry?

Ja zostaję na oficjalnym serwerze, ale na pewno wypróbuję Unlimited. Pewnie postawię serwer, pobawię się w PvP, powalczę ze smokami, zostanę bogiem - porobię rzeczy na które nie mam czasu albo siły na oficjalnym serwerze.

Zabaq

• Mieszczanin

• **

• 33
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2015, 13:20:49 pm »
Myślę, że populacja w WO raczej się zwiększy niż zmniejszy. Prywatne serwery będą upadać, będą wipe'y, problemy z GM, możliwe, że lagi. Nie sądzę by powstało więcej niż kilka z nich, które będą na tyle stabilne by przetrwać dłużej niż rok bez kasowania postaci czy mapy (pamiętajmy ile razy Rolf musiał ręcznie edytować bazę danych gdy coś poszło nie tak). Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie (dopiero po odkryciu Wurma) gracie na prywatnym serwerze pół roku, a admin się zawija i tracicie cały progress (powiedzmy, że 500h gry). Czy zaczniecie od nowa na innym prywatnym serwerze czy raczej wybierzecie ten hostowany przez twórcę gry?

Ja zostaję na oficjalnym serwerze, ale na pewno wypróbuję Unlimited. Pewnie postawię serwer, pobawię się w PvP, powalczę ze smokami, zostanę bogiem - porobię rzeczy na które nie mam czasu albo siły na oficjalnym serwerze.

W wypuszczeniu wersji WU naprawdę nie widzę niczego złego, ale jest takie powiedzenie jak "mierz siły na zamiary". Pomysł ciekawy, widziałem też porównanie wypuszczenia WU do Life is Feudal - ok. Szkopuł jest taki, że dla mnie jako odbiorcy Life is Feudal jest bardziej atrakcyjne na pierwszy rzut oka od Wurma pod praktycznie każdym względem. I to mnie trochę martwi, czy nie lepiej byłoby się najpierw zająć pozyskaniem środków na zwiększenie tej "atrakcyjności", o której wspomniałem wcześniej niż rzucać się na głęboką wodę.

Chociaż decyzja już zapadła, teraz można tylko gdybać i czekać na rezultaty.

Sarmatian Island?, Xanadu

Extreme

• Osadnik

• *

• 7
  • Tekst osobisty
    Żeby wygrać, trzeba czasem przegrać.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2015, 23:08:38 pm »
Wurm i tak za jakiś czas (nieokreślony jeszcze) zyska potężną według mnie konkurencję, mianowicie Enidust. Ale zanim to wyjdzie... O ho ho! A poza tym tylko Polacy tam pójdą. Oczywiście do czasu kiedy gra nie zostanie przetłumaczona na angielski, a takie są zamiary.

Jeżeli dobrze rozumiem to aby grać na privach trzeba będzie kupić WU czy nie?

I jeszcze jedno. Czy tworząc serwer nie powinniśmy mieć możliwości utworzenia własnego IS? Wtedy serwy by się utrzymały.

Ja nie gram w Wurma głównie z jednego powodu. Bez premium jesteś nikim. Może gdyby ktoś zrobił serwer, w którym nie trzeba premium aby np. jeździć na koniu to bym grał. Jednak wtedy trzeba coś wstawić do IS. Skiny np.

Warlander

• Administrator
  • Obieżyświat

• 355
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2015, 01:25:22 am »
Aby grać na serwerach prywatnych konieczne jest kupno WU, gra jest bardzo ściśle zintegrowana ze Steamem.

Odnośnie własnego IS - nie będziemy blokować monetyzacji serwerów, ale wątpię aby gracze chcieli grać na takich serwerach jak mają do wyboru wiele równie dobrych, a bezpłatnych.

WACHMISTRZ(Riderpl)

• Osadnik

• *

• 16
  • Tekst osobisty
    Skilluję i grunduję
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2015, 00:40:58 am »
Ja myśle ,że jeśli Wu pojawiłby się na steam to byłby także reklamą dla Wo.
Serwery dla Wu byłyby problemem jeśli nie ukazały by się wersje pod hosting na linuksa ,czy jakiś inny darmowy system ,bo wtedy ceny za hosting byłyby wyższe , jednakże znaleźli by się bogaci gracze którzy jako grupa znajomych mogliby opłacać hosting.
Wymyśliłem także alternatywny pomysł dla graczy którzy chcą mieć tani hosting:
a)kupić używany laptop
b ) zainstalować i skonfigurować Wu
c)odpiąć ekran -dla mniejszego poboru energii
ps. laptop musiałby być ciągle włączony i mieć dostęp do internetu i spełniać wymogi Wurm unlimited
Bądź sobą

SquBany

• Podróżnik

• 2
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2015, 15:00:13 pm »
Mam takie samo zdanie jak Extreme. Bacznie przyglądam się rozwoju WO a news o WU bardzo mnie zadowolił. WO ma jeden problem - premium. Bez tego, jak Extreme wspomniał, jesteś nikim. Gra po prostu nie ma sensu bez tego. Sama gra jest bardzo fajna a możliwość grania na prywatnych serwerach (znajdą się, oj znajdą :)) będzie bardzo przyjemna. No nie było by miłe jeśli ktoś po 500h zwinie interes ale warto spróbować. Przypomnę gry tj. Rust które głównie opierają się o prywatne serwery i stoją bardzo długo. Mam nadzieję że cena WU nie będzie jakaś z kosmosu.

archer

• Przyjaciel forum
  • Doświadczony mieszczanin

• 52
    • Blog o Wurm Online - poradniki, nowości, zapowiedzi
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2015, 15:39:58 pm »
Mnie oprócz tego, że też włożyłem w tą grę mnóstwo czasu i pieniędzy powstrzymuje (przed skokiem do WU) to, iż nie jest planowana wersja na linuxa (przynajmniej nie od razu). Nie chcę robić wyjątku i przez jedną grę zmieniać OS ze względu na to, że pracuje z linuxem na codzień. W jednej z odpowiedzi Rolf pisał, że wciąż będą rozwijać 'oficjalnego' wurma więc raczej do zamknięcia serwerów tak prędko nie dojdzie.

O Linuxa się nie martw, PlayOnLinux genialnie obsługuje steama i można pograć dzięki temu w 90% gier Windowsowych bez potrzeby zmiany OSa. Jako, że WU jest w Javie, a używać będzie steama jako lunchera to nie widzę żadnego problemu z odpaleniem go na Linuxie. Od kiedy na steamie wprowadzili zwrot pieniędzy za gry, to Linuxiarze mają spoko - mogą sprawdzić czy działa pod Wine, a jak nie to dostają zwrot pieniążków.

Bakeruss

• Administrator
  • Obieżyświat

• 333
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2015, 14:50:16 pm »
Nadal nie mam zadania na temat WU. Jak wyjdzie to wtedy będę oceniał :) Póki co zostaję na oficjalnych serwerach, bo magią Wurma jest duża społeczność i to mnie najbardziej przy nim trzyma.

Havoc

• Podróżnik

• 3
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2015, 21:18:18 pm »
Wiecie może gdzie mogę znaleźć tani hosting, co by pasował pod właśnie Wurm Unlimited? Dla max. 5 osób pewno. Namówiłem kumpli, ale obawiam się hostować to u kogokolwiek z nas (a chciałbym, aby hosting nie był zależny od tego czy ktoś z nas ma włączonego kompa).