Reklama

* Shoutbox

Autor Wątek: Co czytacie?  (Przeczytany 3673 razy)

Extreme

• Osadnik

• *

• 7
  • Tekst osobisty
    Żeby wygrać, trzeba czasem przegrać.
Co czytacie?
« dnia: Wrzesień 26, 2015, 23:40:52 pm »
Witam.

Chciałbym się was zapytać, co czytacie? Ja aktualnie po raz drugi czytam wiedźmina, jestem przy siódmej (ostatniej) części i nie wiem co czytać dalej. Tolkien nie za bardzo mi spasował. Zbyt wyidealizowany ten jego świat.

Poleciłby ktoś coś w rodzaju wiedźmina? Mam na myśli czasy średniowieczne i ew. fantasy. Tylko proszę bez wikingów. Tylko książka musi być realistyczna, a nie tak jak LOTR. Przekleństwa mi nie szkodzą.

To jak?

Bakeruss

• Administrator
  • Obieżyświat

• 326
Odp: Co czytacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2015, 17:54:17 pm »
Wiedźmin to jest to! Jedna z moich ulubionych serii :)

Pagsiu

• Podróżnik

• 3
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2015, 06:51:21 am »
Również lubię wiedzmina ;) Polecam Ci trylogie husycką Sapkowskiego albo coś od Komudy np 'wilcze gniazdo'. A co do czytania to ja oprócz codziennej lektury dokumentacji programistycznych czytam fantastykę, horrory, popularno naukowe, filozoficzne, klasyki, praktycznie wszystko - uwielbiam poszerzać horyzonty ;) Wczoraj skończyłem czytać 'cmentarz w pradze' Umberto Eco, ciekawa i dosyć specyficzna książka. A wcześniej była metafizyka Arystotelesa.

Clasin

• Administrator
  • Kupiec

• 198
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2015, 15:03:55 pm »
Z tych realistycznych polecam serię książek o Czarnej Kompanii. Dużo opisów bitew i strategii,elementy fantasy i autor bezlitośnie mordujący bohaterów :D.

Z fantasy bardzo polecam Trylogię Anioła Nocy. Na chwilę obecna to moja ulubiona książka.

Zabaq

• Mieszczanin

• **

• 33
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2015, 23:42:30 pm »
Z innej bajki trochę klasyki, "Zamek" Franza Kafki, "Szaleństwo Almayera" Josepha Condrada.
Sarmatian Island?, Xanadu

akkadyjczyk

• Donator
  • Kupiec

• 147
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2016, 15:18:59 pm »
Mnie wciagnol Cykl "Schronienie" Davida Webera tom pierwszy "Rafa Armagedonu" troche nudnawy na poczatku ale z czasem akcja sie rozkerca i wciaga bez reszty tak ze nie moge sie doczekac kolejnych tomow :D

Bakeruss

• Administrator
  • Obieżyświat

• 326
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2016, 17:30:16 pm »
Trochę odkopuję temat, może dyskusjami ruszymy forum, bo ostatnio coś zastygło :)

Jeśli ktoś interesuje się kwestiami militarnymi to przeczytałem niedawno dwie fajne książki.
"Snajper" H. E. Wasdin - opowiada losy komandosa Seal Team Six (to ci co zabili Osamę Bin Ladena).
"Z AFGANISTANU.PL" Marcin Ogdowski - relacja dziennikarza wojennego, który towarzyszył naszym żołnierzom w Afganistanie, całość okraszona fajnymi fotkami pana Ogdowskiego.

Obie książki oparte na prawdziwych wydarzeniach, obie w formie wspomnień. Jeśli ktoś interesuje się tematem to serio warto po nie sięgnąć.

Krivak

• Mieszczanin

• **

• 37
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2018, 17:26:54 pm »
Mnie wciagnol Cykl "Schronienie" Davida Webera tom pierwszy "Rafa Armagedonu" troche nudnawy na poczatku ale z czasem akcja sie rozkerca i wciaga bez reszty tak ze nie moge sie doczekac kolejnych tomow :D
Ooo  Akka widze podobny gust. Webera to uwielbiam. Cykl Schronienie jest świetny, przeczytałem cały, drugim cyklem świetnym jest jego saga o Bahzelu czyli saga "Boga Wojny".