Reklama

* Shoutbox

Autor Wątek: Małe pytania  (Przeczytany 50203 razy)

Keneth

• Osadnik

• *

• 6
Odp: Małe pytania
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2013, 17:47:38 pm »
Witam

Tutaj przeczytałem, że horda ma kilka bonsów:
np:
A kingdom bonus improving skill gain in thievery skills, lockpicking, traps, stealing

Czy Mol-Rehan i Jenn-Kellon też maja jakies bonusy?

Janep

• Przyjaciel forum
  • Mieszczanin

• 29
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2013, 18:28:08 pm »
Tak.

Keneth

• Osadnik

• *

• 6
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2013, 19:09:49 pm »
Tak.

Nieśmiało zapytam. Jakie? Głównie interesuje mnie Mol-Rehan.

Warlander

• Administrator
  • Obieżyświat

• 355
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2013, 19:40:28 pm »
Mi łatwiej by było powiedzieć, jakie wady ma Horda - jest to utrudnione harvestowanie roślin w sezonie (nie można zrywać z zainfekowanych roślin) oraz trudniejsze tame'owanie zwierząt.

TheBen

• Mieszczanin

• **

• 29
  • Tekst osobisty
    Lubię grać w gry. :)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2013, 21:36:45 pm »
Jestem świeży i mam pare pytań:

- Jak w prosty sposób na początku zorganizować jedzenie ?(odpowiedzi; "trzeba polować" lub "trzeba pobawić się w rolnika" uznam za nie dokładne ponieważ chodzi mi o najprostszy sposób, jeśli takowy istnieje)

- Jak zostać kapłanem, i jak wygląda rzucanie zaklęć ?

- Jak zmienić wygląd swojej postaci(czytałem że można a nigdzie narazie nie widziałem możliwości)

- Jak sprawdzić czy teren już jest równy ? Oczywiście poza opcją "Plan building".

- Jak zrobiłeś deski na ziemi jako podłogę w 2 odcinku(chodzi o poradnik na YouTube) ?

- Jak wygląda żeglowanie po morzach i oceanach ?(chodzi o niewielki opis ponieważ zastanawiałem się czy nie walić tego całego budowania domu i zostać piratem)

- Czy gra będzie spolszczona ?(Bo jeśli  zaistnieje  taka sytuacja to zlecą się "Polaczki" i fajnie nie będzie)

To na tyle jeśli coś jeszcze mnie zainteresuje to dam znać.
"Im kto głupszy, tym łatwiej go sprowokować"

Benegesserit

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2013, 22:02:12 pm »
Co to znaczy "Polaczki"?

Sosna

• Mieszczanin

• **

• 30
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 12, 2013, 22:28:09 pm »
TheBen spróbuję coś odpowiedzieć na niektóre zagadnienia. Zacznę od prostszych. Gra raczej nie będzie spolszczona, bo i po co? Podłoga z desek. Wpisz na wurmpedii wooden floor. Wygląd postaci jednorazowo zmienisz używając lusterka z itemków startowych. Piratowanie jako opcja stalego prawie przebywania na morzu nie przejdzie. Co do jedzenia serio musisz raczej zapolować i wyszukać jakiś dodatkowy składnik w trawie. Wtedy na patelni w piecu będziesz mógł przygotować prosty stew.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 22:32:57 pm wysłana przez Sosna »

Bakeruss

• Administrator
  • Obieżyświat

• 333
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 13, 2013, 01:01:58 am »
Jedzenie - na początku polecam zrobienie sobie wędki (jeśli dołączysz do jakiejś wioski z pewnością otrzymasz materiały potrzebne do jej zrobienia) - tutaj link do wiki - http://www.wurmpedia.com/index.php/Fishing_rod , żeby pozyskać dodatkowe składniki klikasz na trawę (grass) i Nature > Forage.

Jeśli chcesz zostać kapłanem to niesie za sobą kilka niedogodności.. więcej przeczytasz tutaj - http://www.wurmpedia.com/index.php/Priest

Zmienić wygląd postaci zmieniasz za pomocą "Hand mirror", które znajdziesz w ekwipunku.

Co do sprawdzenia równości terenu - jeśli masz aktywowaną łopatę, myszką najeżdżasz na brzegi tiles (tych wszechobecnych kwadratów) i jeśli jest napisane "flat" to znaczy, że teren na danym boku jest wyrównany.

Do zrobienia desek na podłodze potrzebne są duże gwoździe i deski - aktywujesz deskę w ekwipunku, po czym prawym klikiem na duży gwóźdź > Create > Miscellaneous > Floor Board - link do wiki - http://www.wurmpedia.com/index.php/Floor_board

Na statku raczej ciężko będzie się rozwijać - brak pieca, stałego pożywienia i surowców.

Gra nie będzie spolszczona - wydawca gry nawet nie wspominał na ten temat.

Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało :)

Janep

• Przyjaciel forum
  • Mieszczanin

• 29
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 13, 2013, 08:06:43 am »
Co to znaczy "Polaczki"?

Może pije do mnie  ;D

TheBen

• Mieszczanin

• **

• 29
  • Tekst osobisty
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 13, 2013, 09:33:35 am »
Wielkie dzięki za odpowiedzi.

PS: Benegesserit nie wiem czy kiedykolwiek grałeś w gry typu League of legends ale po prostu z doświadczenia wiem, że niektórzy z naszych narodowych graczy po prostu jest nie uprzejma, kradnie i spami. Dlatego osobiście chce być od nich jak najdalej.

Janep

• Przyjaciel forum
  • Mieszczanin

• 29
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 13, 2013, 09:36:48 am »

PS: Benegesserit nie wiem czy kiedykolwiek grałeś w gry typu League of legends ale po prostu z doświadczenia wiem, że niektórzy z naszych narodowych graczy po prostu jest nie uprzejma, kradnie i spami. Dlatego osobiście chce być od nich jak najdalej.

Na szczęście wurm odstrasza takich graczy (mózgownica by się spaliła od wysiłku). Co nie wyklucza, że ktoś może być wałkarzem, noobem, mentalnym dzieckiem itd. itp.

Benegesserit

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 13, 2013, 18:38:46 pm »

Jakby to była domena polskich graczy, a co to inni nie "pożyczają bez pytania" ewentualnie nie zamieniają chatów w piekło? Wszędzie znajdziesz takich aparatów

TheBen

• Mieszczanin

• **

• 29
  • Tekst osobisty
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 13, 2013, 19:17:21 pm »
Jakby to była domena polskich graczy, a co to inni nie "pożyczają bez pytania" ewentualnie nie zamieniają chatów w piekło? Wszędzie znajdziesz takich aparatów

Sumie to masz racje ale, z doświadczenia wiem, że 1 na 3 "noobów" to właśnie Polak i nie raz już z takim prowadziłem kłótnie. Może po prostu mam pecha.

Przepraszam z off topic.

Janep

• Przyjaciel forum
  • Mieszczanin

• 29
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 16, 2013, 20:16:20 pm »
 Oto pewne podsumowanie wcześniejszych postów :o
http://www.youtube.com/watch?v=9xrau-D3YbA
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2013, 20:20:56 pm wysłana przez Janep »

hubtus

• Podróżnik

• 1
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 20, 2013, 12:40:38 pm »
Witam. W WURMa kiedyś grałem, ale od tego czasu sporo się zmieniło. Wcześniej grałem na Golden Valley, a gra na tym początkowym świecie podobała mi się ze względu na małą gęstość zaludnienia i brak mocnych potworów ::). Z tego co wyszperałem w necie to Golden Valley jest już tylko serwerem z tutorialem, a normalna gra na serwerze się nie toczy. No i stąd nasuwa się moje pytanie. Czy istnieje teraz jakiś serwer gdzie jest w miarę spokojnie? TZN:
-Nie ma sporej liczby potworów(Wybrałem teraz świat pristine, ale co chwile wyskakuje na mnie jakiś spider, lion albo jakiś troll co mnie trochę zniechęca do gry)
-Są jakieś zakamarki gdzie jest całkiem sporo niezajętych przestrzeni przez graczy.
Sielankowy styl gry na Golden Balley bardzo mi odpowiadał i dlatego właśnie szukam serwera o takich preferencjach ;).