Reklama

* Shoutbox

Autor Wątek: Poprawki 09/02/17 i inne  (Przeczytany 594 razy)

Marcando

 • Tłumacz newsów
 • Kupiec

 • Offline
 • ****

 • 119
  • Zobacz profil
Poprawki 09/02/17 i inne
« dnia: Luty 09, 2017, 23:32:56 pm »

WSA: Serwer Chaos wyłączony
Obecnie jesteśmy w trakcie rozwiązywania problemu, który spowodował wyłączenie serwera Chaos. Gdy go usuniemy postaramy się go jak najszybciej uruchomić ponownie. Doceniamy waszą cierpliwość.

[Problem rozwiązany]


WSA: Ostrożnie z narzędziami przy budowach płotów/murów.
Przy budowaniu płotów i murów uszkodzenia narzędzi nie aktualizują się w oknie plecaka. Właściwe uszkodzenie jest widoczne jest w oknie crafting'u, więc prosimy o wyjątkową ostrożność przy budowach.

[Problem rozwiązany]


Poprawki 09/02/17
Zmieniono nagrody z Rift'u by lepiej pasowały do ogólnego rankingu.
 • Light of Fo będzie dawać maksymalnie 15pkt za czar, dopóki czar będzie oddziaływać na taką samą liczbę stworzeń.
 • Na koniec Rift'u jeśli posiadasz więcej niż 60pkt udziału (fenomenalnie) jakość i waga lump'a, który otrzymasz będzie mniej losowa i bardziej zależna od wyniku twojego udziału(ze szczyptą losowości).
 • Jeśli masz więcej niż 60pkt udziału, otrzymasz więcej surowców z rift'u w zależności od pkt udziału (do 20 za wynik 360pkt). Każdy z tych przedmiotów będzie losowym rodzajem surowca, a jego jakość będzie również przekalkulowany na podstawie udziału.
 • Można przyjąć że większy wynik z udziału będzie oznaczać więcej materiałów i ich wyższą jakość (jednakże ostatecznie do tego jest jeszcze doliczany losowy element).

Zmieniono ostateczne lokacje lamp przytwierdzanych do narożnych tile'sów.
 • Jeśli lampa stała na narożnym tile'u na granicy z deed'em, mogła ona być ostatecznie zaliczana poza deed'em tym samym ulegając psuciu. Jeśli macie w taki sposób rozstawione lampy, podnieście je i postawcie je na tile'ach od deed'a a następnie postawcie na tile'u narożnym deed'a by upewnić się, że lampa znajduje się na deed'zie, a nie poza nim.
 • Niektóre lampy nie mogły być przytwierdzone do określonych tile'sów. Na przykład: gdy graniczył z nim dom albo płot. Można je teraz przytwierdzać i używać nawet jeśli graniczy z nim dom albo płot.
 • Błogosławione lampy będą się włączać automatycznie poza deed'em gdy będą przytwierdzone do brukowanych (pavement) tile'ów. Przy przytwierdzaniu upewnijcie się, że znajdujecie się stoicie na brukowanym tile'u jeśli chcecie użyć metody narożnikowej.

Dodano: Nowe zachowanie błogosławionych lamp poza deed'em.

 • Błogosławione lampy przytwierdzone poza deed'em na tile'ach brukowanych będą się samoistnie zapalać wieczorem nie zużywając paliwa dopóki o ile od początku były rozpalone i zaopatrzone w paliwo.
 • Błogosławione lampy przytwierdzone poza deed'em na mostach będą się zapalać automatycznie wieczorem nie zużywając paliwa dopóki o ile od początku były rozpalone i zaopatrzone w paliwo.
 • Błogosławione lampy przytwierdzone poza deed'em we wzmocnionych tile'ach jaskiń będą się palić cały czas nie zużywając paliwa dopóki o ile od początku były rozpalone i zaopatrzone w paliwo.

Prędkości łodzi w słabym wietrze zostały zmienione na procenty ich bazowych prędkości zgodnie z ich trudnością wykonania:
 • Corbita: +26%
 • Cog: +75%
 • Knarr: +2.5%
 • Caravel: +33%

Bonus z wiatru pozostaje niezmienny, prędkości będą wyczuwalne w słanym wietrze.


Usunięte problemy:
- Zmiany kilku zbiorów w zależności od umiejętności i wieku dla Forestry i Milking, które były pod wpływem błędu, który zwiększał skillgain za każdy zbiór w sposób wykładniczy na każdy tick przy każdej akcji. To zostało usunięte i każdy skillgain na tick będzie taki sam przez całą długość akcji. Poprawka również dotyczy Botanizing, z którego oryginalnie błąd pochodził
- Zapieczętowane beczki w sposób właściwy odzwierciedlają wagę ich zawartości w plecaku.
- Poprawiono kilka problemów z zapieczętowanymi beczkami i zachowaniem ich zawartości.
- Usunięto błąd, który uniemożliwiał pojawienie się opcji Nature-Meditate w oknie pod prawym przyciskiem myszy, jeśli miałeś coś aktywowane a dywan miał wbity glow rune.
- Usunięto błąd, który uniemożliwiał ładowanie przedmiotów z dołączonymi glow rune.
- Wewnętrzne komponenty przedmiotów nie mogą być dłużej ładowane do machin oblężniczych. (Cokolwiek to znaczy)
- Usunięto problem z postawą (stance) w walce.
- Poprawki dla przepisów na majonez, który nie mieszał się z innymi przedmiotami lub doprowadzał do nieznanych przepisów w lore.
- Poprawiono wiele literówek i błędów w tekstach.
- Dodano zapytania dla interakcji nad i pod ziemią.
- Usunięto problem, który uniemożliwiał przeniesienie clay shingle do kiln'a z pojemnika masowego.
- Przy sadzeniu kwiatów do donic lub marble planter'ów, pojemnik będzie mieć taką samą jakość i poziom zepsucia zarówno jak jest pełny i pusty.
- Kolejna poprawka dla fog spider'ów by się nie rodziły na deed'ach.
- Poprawiono kilka problemów z właściwym blokowaniem budowli lub kontynuowaniem struktur wewnątrz zablokowanych rejonów.
- Zrównoważono obrażenia dla narzędzi przy niszczeniu niedokończonych płotów i budowaniu ścian, jak również kompletnych płotów i ścian.
- Poprawiono kilka achivement'ów z cooking, które nie działały jak należy i dodano kilka nowych do odkrycia.
- Poprawiono wiele opisów dla przepisów i składnikow

Translated by Marcu, all rights reserved.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2017, 08:42:06 am wysłana przez Marcando »