Reklama

* Shoutbox

Autor Wątek: Valrei International 051  (Przeczytany 991 razy)

Marcando

 • Tłumacz newsów
 • Kupiec

 • Offline
 • ****

 • 133
  • Zobacz profil
Valrei International 051
« dnia: Styczeń 26, 2018, 14:06:08 pm »

Jackal - Icbash

Witajcie wszyscy!

Retrograde powraca w kolejnym Valrei International, dziś przedstawię wam kilka zapowiedzi, więc przejdźmy do rzeczy!
Ale najpierw...

Lista zmian
http://www.wurmonline.pl/forum/index.php/topic,805.0.html

Przegląd Affinity
Minął tydzień od wprowadzenia zmian do systemu Affinity. Śledziliśmy efekty affinity przez ostatnie dni i doszło do prawie 200 przyznań affinity łącznie na wszystkich serwerach.

Będziemy nadal obserwować sytuację i wprowadzać na ich postawie zmiany, a także dzięki waszym wypowiedziom i tym jak wszystko przebiega, ale jesteśmy wyjątkowo zadowoleni z tego jak nowy system działa. Gratulacje dla wszystkich, którzy otrzymali w ten sposób affinity i powodzenia dla reszty! (Łącznie ze mną, tak bardzo potrzebuję affinity na PAS!)

Klient preview i LWJGL (na zdrowie)
Wraz z pracami przebiegającymi na nowym kliencie z zawrotną prędkością uruchomimy nowego klienta developerskiego, którego nazwiemy preview. Klient preview będzie używany do uruchamiania wczesnych wersji większych aktualizacji, jak to było z fazą testową klienta 4.0 i wkrótce zostanie on wykorzystany przy kolejnej większej aktualizacji.

Pierwsza wersja klienta preview będzie działać na bibliotece LWJGL 3 (stabilny klient obecnie chodzi na bibliotece LWJGL 2) więc to ogromny skok na przód.

Wraz z nim dojdzie lepsze wykorzystanie pamięci podręcznej, więcej nowszych systemów renderujących i będzie to pierwszy krok do wprowadzenia nowego UI (gdyż ten będzie się opierać na zaktualizowanym LWJGL 3).

Klient preview był mocno ograniczony w jego fazie testowej, będziemy gorąco zachęcać wszystkich do wypróbowania go, by wszelkie problemy zostały zgłoszone i usunięte zanim aktualizacje wejdą do klienta obecnego.

Czyszczenie pieców
Dawno oczekiwana prośba, by móc wykorzystać piece do generowania popiołu, w następnej aktualizacji dodamy możliwość zbierania popiołu z wygaszonych forge'ów.

Akcja ta będzie brała kilka czynników pod uwagę, w tym umiejętność firemaking, więcej szczegółów znajdzie się w liście zmian.

Być na bieżąco
Kolejna zmiana to dodanie opcji zostawiania małych notatek dla waszych przyjaciół. Przypominajki jak: od kogo skupujecie masowo surowce, albo na jakim deed'zie ktoś jest - z pewnością bardzo pomoże wszystkim być na bieżąco, szczególnie jak ktoś jest społecznym motylkiem latającym z kwiatka na kwiatek!

Nadchodzące prace
Wiele się tu dzieje, dużo mamrotania, stukania i triumfalnych okrzyków dochodzących od czasu do czasu z kwater developerów, opowiedziano mi co nieco o nadchodzących zmianach i muszę przyznać, że nie mogę się już doczekać by się nimi z wami podzielić, ale... niestety muszę poczekać!

Materiał od społeczności
W tym tygodniu materiałów będzie kilka!

Wurm Unlimited eSports!
Uruchomiony przez Darklords, to konkurs PvP grup graczy 3vs3, który odbył się dwa tygodnie temu. Mający na celu uczyć graczy zasad PvP, w środowisku gdzie nie można było stracić przedmiotów ani skilli, nagroda wysokości 2 złotych monet przyciągnęła graczy, by pokazali na co ich stać.
 
Walki były zacięte, ale zespół "The Abusement Park" zabrał do domu tytuł zwycięzców i nagrodę!
Więcej informacji i filmów z walkami można znaleźć tu:
https://forum.wurmonline.com/index.php?/topic/159891-competitive-wu-3v3-league-season-12-gold-prize-pool/

Q&Emoo
W zeszłą środę, Wurmowy miłośnik picia Foster'ów wpadł na streama by pojeździć, zabić parę koni, zebrać trochę monet i zaprosił kilka osób na Discorda by pogadać, ja byłem wśród nich i nieco porozmawialiśmy na temat gry, jak również planów na rok 2018. Emoo wraca ze swoimi streamami w każdą środę, z pewnością w tym czasie impując moją płytową zbroje posłucham go jak próbuje zaprzeczyć, że wcale nie ma tatuażu Fosters na prawym ramieniu.

Sprawdźcie ten temat by dowiedzieć się więcej:
https://forum.wurmonline.com/index.php?/topic/160693-wurm-wednesday-a-wurm-twitch-stream/

Nagi i przerażony
Zaczynanie gry w Wurmie bywa straszne, wilki chcą ciebie zjeść, świnie się ślinią na twój widok, a o wieśniakach to lepiej już nie wspominać, co kiedyś robili. Nasz Yaga bardzo ciężko pracował nad zrobieniem zaktualizowanego samouczka wiki o tym jak zacząć grę w Wurmie, wraz z informacjami o staminie, znajdowaniu innych graczy, a także temu, czemu tak wiele akcji kończy się niepowodzeniem.

Jakie informacje byście chcieli tam zobaczyć?
Sprawdźcie samouczek (i odeślijcie do niego każdego nowicjusza, jakiego spotkacie) tutaj!
https://www.wurmpedia.com/index.php/Your_first_days_in_Wurm_Online

To wszystko na dziś, wrócę za dwa tygodnie z większą dawką informacji o tym co nadchodzi, co doszło i co Keenan miał na śniadanie.
A póki co, wurmujcie dalej!

Retrograde i zespół Wurm'a.
Translated by Marcu, all rights reserved.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 10:56:53 am wysłana przez Marcando »

Votip

 • Kupiec

 • Offline
 • ****

 • 209
  • Zobacz profil
Odp: Valrei International 051
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2018, 13:33:59 pm »
Ktoś z was już dostał jakieś Affinity?

Najważniejsze to mieć wspólne hobby