Reklama

* Shoutbox

Autor Wątek: Valrei International: niesamowite wieści!  (Przeczytany 727 razy)

Marcando

 • Tłumacz newsów
 • Kupiec

 • Offline
 • ****

 • 133
  • Zobacz profil
Valrei International: niesamowite wieści!
« dnia: Luty 08, 2018, 10:56:08 am »

Witajcie!
Witam was w specjalnej odsłonie Valrei International, pojawia się w niej MNÓSTWO nowych rzeczy i nie bez powodu, wszystko wejdzie do gry za tydzień!

Żeby wyciągnąć te informacje od naszych developerów musiałem wziąć udział w trzech konkursach na picie, dwóch na siłę i napisać rozprawkę o "Les Miserables", czego ja nie robię by dać wam newsa...
 
Zbaczam z tematu, jest mnóstwo rzeczy, a tak bardzo chcę wam to wszystko pokazać, że zaraz zacznę się zachowywać jak nastolatka na prochach, więc może lepiej przejdę do rzeczy!

Samool dołącza do drużyny
Jak wielu z was może kojarzyć, Samool dołączył w zeszłym roku jako wolontariusz do rozwoju klienta mając na swoim celu dążenie do klienta 4.0. Gdy to się powiodło, zaczął pracę nad innymi aspektami gry i wprowadził nowe zachwycające możliwości, jak również pozbył się paru paskudnych problemów z klientem.
Dziś mam okazję ogłosić, że dołączył on do zespołu Wurma zatrudniony na umowę o pracę i będzie pracować dalej dodając niezwykłe rzeczy do klienta, w tym wersję preview i coś co jeszcze, co dziś wyjawię!
 
Nieco w lewo
Jeśli kiedykolwiek próbowaliście ustawić przedmiot w konkretnym miejscu, z pewnością doznaliście niewygody ustawiania go za pomocą pchania, ciągnięcia, delikatnego pchania i ciągnięcia, przeklinania, płakania i rzucania kolbami kukurydzy w nie, ale to wkrótce się zmieni.

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/place.png
Witać wszystko przez przedmiot? Czyżbym oszalał?

W następnej aktualizacji, będzie nam dana opcja stawiania przedmiotów w wybranym miejscu! Wystarczy wybrać opcję prawym przyciskiem myszy na przedmiocie i można przesuwać jeszcze nie postawiony przedmiot po podłodze. Trzymanie ctrl podczas ruszania będzie wyrównywać ruch przedmiotu do mniejszej siatki a trzymanie klawisza alt wyrównywać będzie do większej. Kręcenie kółkiem myszy będzie obracać przedmiot. Gdy już ustawicie sobie przedmiot w idealnym miejscu, wystarczy kliknąć lewym myszy i przedmiot pojawi się dokładnie tam gdzie chcieliście!
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/place.gif
Tajemnica rozwikłana, puść w końcu tą beczkę!

Taki sposób stawiania działa tylko z plecaka, więc nie da się tak rozstawić pieców i kuchenek, ale na pewno pomoże wszystkim pedantom w porządkowaniu swoich deed'ów w samą porę na coś innego.

A to ci... drewno!
Dawno, dawno temu każda łódź miała własną teksturę drewna, pozwalało to graczom pokazanie swojego stylu i dokonanego wyboru, wiśniowe łodzie miały czerwony kolor, wierzbowe były szare, a najlepszy typ, oliwny, miał ciepły żółty kolor.
Wraz z wprowadzeniem nowych modeli okrętów, aby zmniejszyć ograniczenia dla rozwoju i zwiększyć wydajność wykorzystywaliśmy tylko jeden typ tekstury na wszystkich okrętach, ale niebawem...

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/boats.png
Uwielbiam wielkie łodzie i nie wstydzę się tego.

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/boats.jpg
"sail away, sail away" [ "odpłyń w siną dal" - fragment piosenki] Enya może nam pozazdrościć.

Jak widać powyżej, następna aktualizacja zmieni barwy łodzi przywracając im ich własne tekstury! Wybór drewna zmieni kolor kadłuba, a dzięki Saroman'owi i pracy Samool'a, nie będzie to wymagać ładowania dziesiątek tekstur! Oczywiście to nie wszystko...

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/wagons.png
Całe wagony piękności.

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/carts.png
Nie do wiary, tylko się wozić!

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/bees.png
Co za ule, że klękajcie pszczoły!
 
Dokładnie, efekty rodzajów drewna wracają i to z potrojoną siłą! Od uli, krzeseł, wiader, pojemników masowych, wózków, stojaków, katapult i wszystkiego innego, Saroman ciężko pracował nad dodawaniem tych efektów do wszystkich drewnianych modeli. Jego pracownia to jeden wielki drewniany bajzel, a nad wszystkim sprawuje pieczę jego przyjaciel zarządca.
 
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/supervisor.png
Przerwy obiadowe są ściśle monitorowane i wydawane jedynie co pięć dni.

W związku z tym, że to ogromna ilość zmian, obecnie planujemy wprowadzać je stopniowo, z każdym razem dodając coś nowego z każdą fazą, więc bądźcie czujni na kolejne wieści.

Stawianie przedmiotów, powrót kolorowych tekstur drewna, już wiecie skąd bierze się moje podniecenie w tym newsie, ale JESZCZE muszę wam coś pokazać!

Przedstawiam wam...

Łaskoczący fiolet
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/pink.png
Pasuje ten tytuł?

Nie, to nie jest Photoshop! Ci, którzy są na tyle dociekliwi i wybadali pixelki w w obrazku powyżej, mogli zauważyć, że żagiel ma inny kolor od reszty łodzi, ale to również ma wejść! Przedstawimy wam możliwość kolorowania żagli, co będzie wymagało mniejszej ilości barwnika i pozwoli na popisywanie się, kolory są żywe i nie musisz kolorować całej łodzi na jeden kolor, więc możesz się popisać kolorami i rodzajem twojego ulubionego drewna.

Również...
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/bed.png
Może też znajdą się fioletowe kołdry.

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/bookcase.png
Co za wieści, teraz wszyscy wurmianie kombinują jak wyjąć wszystkie książki przed malowaniem!

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/chairs.png
Wybierz krzesło, jakie chcesz!

http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/fsb.png
Uchwyty są nie pokolorowane? No i to się nazywa postęp.
 
http://content.wurmunlimited.com/News/2018/003/spiderboat.png
Imprezowy knarr spidermana.

Dokładnie, personalizowanie nie kończy się na żaglach, dodaliśmy lepsze systemy kolorowania do innych rzeczy, pozwalając wam wybrać kolory poduszek w krzesłach, kołdry w łóżkach i co ważniejsze bannery!

Klient Preview
Prace nad klientem 4.1 trwają, usuwamy problemy, które wyszukano dzięki wstępnym testom publicznym, wraz z tą wersją wejdą te wszystkie nowinki do gry, zaplanowane wstępnie na następny czwartek 8 lutego.

Mam nadzieję, że wszyscy się nakręciliście jak ja na to wszystko co ma wejść, a co ma dojść do sklepu (słyszałem BARDZO interesujące plotki na ten temat), robi się coraz ciekawiej!
 
Więc zapnijcie pasy, przygotujcie zapasy drewna i jak zwykle wurmujcie dalej!

Retrograde i zespół Wurm'a!
Translated by Marcu, all rights reserved.

Votip

 • Kupiec

 • Offline
 • ****

 • 209
  • Zobacz profil
Odp: Valrei International: niesamowite wieści!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2018, 13:32:44 pm »
Trudno się przyzwyczaić do tych kolorów bo są, hmm... żywe? Ale dają radę :P

Najważniejsze to mieć wspólne hobby